Elsőfokú egyenletek, egyenletrendszerek. Valaki segít megoldani ezt a szöveges feladatot?


Gondoljunk egy pozitív egész számra.A számhoz adjunk 8-at, a kapott eredményt szorozzuk meg 2-vel, az így kapott számból vegyünk el 4-et, a kapott számot osszuk el 2-vel, az eredményből vonjuk ki a gondolt számot,a kapott számból vonjunk ki 4-et, majd áruljuk el milyen számot kaptunk. Mi lehet a gondolt szám, ha a végeredmény 2?


Légyszi ha valakinek van ideje ezt megoldani akkor írja le hogyan gondolkodott. előre is köszi :)



2016. ápr. 17. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
[(x+8)*2-4]/2-x-4=(2x+16-4)/2-x-4=x+8-2-x-4=2
2016. ápr. 17. 16:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondoljunk egy pozitív egész számra: x

Adjunk hozzá 8-at: x+8

A kapott eredményt szorozzuk 2-vel: (x+8)*2

Vegyünk el belőle 4-et: (x+8)*2-4

Osszuk el 2-vel: ((x+8)*2-4)/2

Vonjuk ki a gondolt számot és 4-et: ((x+8)*2-4)/2-x-4


Ha az eredményül kapott szám 2, akkor


((x+8)*2-4)/2-x-4=2


Ezt az egyenletet kell megoldanunk, a megoldás: 2=2, tehát mindegy, hogy mire gondolunk, az eredmény mindig 2 lesz.

2016. ápr. 17. 16:53