Egyenletek megoldásában segítség?


Kérlek elmagyaráznátok,hogy kell megoldani ezeket a feladatokat mérlegelvvel? Ha kérhetem ne csak az eredményt írjátok le hanem lépésről-lépésre,hogy mit miért csináltatok! Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)


1.,


1-4(x-1)=3(2x-1)-e


2.,


3(2x-3)-6(2-x)=(x+8)*(-2)



2016. ápr. 3. 11:52
 1/5 A kérdező kommentje:
az elsőbe véletlenül elrontottam nem -e hanem -2
2016. ápr. 3. 12:10
 2/5 anonim ***** válasza:
*/
2016. ápr. 3. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

elsőben felbontod a zárójeleket, majd összevonsz.

1-4*x+4=6*x-3-2 mindkét oldalhoz hozzáadsz 4*xet

5=10*x-5 mindkét oldalhoz hozzáadsz 5öt

10=10*x mindkét oldalt eéosztod 10-zel

x=1

Az ellenőrzést rád bízom.


Másodikat ugyanígy.


Gondolom hetedikes vagy. A mérlegelvet tanuld meg és nem lesz gond!

2016. ápr. 3. 12:21
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. ápr. 3. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
alapokat illene...
2016. ápr. 3. 20:29