Kérlek elmagyaráznátok,hogy kell megoldani ezeket a feladatokat mérlegelvvel? Ha kérhetem ne csak az eredményt írjátok le hanem lépésről-lépésre,hogy mit miért csináltatok! Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)
1.,
1-4(x-1)=3(2x-1)-e
2.,
3(2x-3)-6(2-x)=(x+8)*(-2)
2016. ápr. 3. 11:52
1/5 A kérdező kommentje:
az elsőbe véletlenül elrontottam nem -e hanem -2
2016. ápr. 3. 12:10
3/5 anonim válasza:
elsőben felbontod a zárójeleket, majd összevonsz.
1-4*x+4=6*x-3-2 mindkét oldalhoz hozzáadsz 4*xet
5=10*x-5 mindkét oldalhoz hozzáadsz 5öt
10=10*x mindkét oldalt eéosztod 10-zel
x=1
Az ellenőrzést rád bízom.
Másodikat ugyanígy.
Gondolom hetedikes vagy. A mérlegelvet tanuld meg és nem lesz gond!
4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. ápr. 3. 13:01