4(2x-1)-2(2x-1)=x+4


5(2-3x)-3(x-1)=3-(x+7)


2(x-3)-3(2-x)=3(x-2)-4(2-3x)


3x-(x-2)+2(23x)=4-2x-(x+3)


6-3(x+1)-(x+1)=2(x+1)-6(x+1)+6


2016. márc. 10. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
ha ennyire nem vágod, mathpapa :D
2016. márc. 10. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:
És most mit nem tudsz? Csak szorozni meg összeadni kell...
2016. márc. 10. 18:17
 3/3 anonim válasza:

Egyet megmutatok, de a többit csináld magadtól.


4(2x-1)-2(2x-1)= x+4

beszorzod a zárójelben lévő számokat az előtte álló számmal... mindkét tagot szorozd be!


8x-4-(4x-2)= x+4

figyelj a zárójelre! Kövi lépés: felbontod a zárójelet


8x-4-4x+2= x+4 ... összevonsz

4x-2= x+4 ... és rendezed

3x=6 ... osztasz

X=2

Remélem tudtam segíteni:)

2016. márc. 12. 18:32