4(2x-1)-2(2x-1)=x+4
5(2-3x)-3(x-1)=3-(x+7)
2(x-3)-3(2-x)=3(x-2)-4(2-3x)
3x-(x-2)+2(23x)=4-2x-(x+3)
6-3(x+1)-(x+1)=2(x+1)-6(x+1)+6
2016. márc. 10. 17:30
1/3 anonim válasza:
ha ennyire nem vágod, mathpapa :D
2/3 anonim válasza:
És most mit nem tudsz? Csak szorozni meg összeadni kell...
3/3 anonim válasza:
Egyet megmutatok, de a többit csináld magadtól.
4(2x-1)-2(2x-1)= x+4
beszorzod a zárójelben lévő számokat az előtte álló számmal... mindkét tagot szorozd be!
8x-4-(4x-2)= x+4
figyelj a zárójelre! Kövi lépés: felbontod a zárójelet
8x-4-4x+2= x+4 ... összevonsz
4x-2= x+4 ... és rendezed
3x=6 ... osztasz
X=2
Remélem tudtam segíteni:)