Valaki le tudja nekem vezetni? (paraméteres egyenletek) px+4 = x+2 Vagy ennek nincs megoldása? (x)


2015. márc. 17. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

p=(x-2)/x

x=2/(1-p)

2015. márc. 17. 18:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Elözöhöz:


x=2/(1-p)

ha p=1 akkor nincs megoldás

ha p>1 akkor x negatív

ha P<1 akkor x pozitiv

2015. márc. 17. 19:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. márc. 17. 19:52