PARAMÉTERES EGYENLETEK? (MATEK)


a-(b+x/b)=b-(a+x/a) Hogyan kell ezt megcsinálni?Valaki elmagyarázná?


UI:


b+x/b és az a+x/a A /b és A /a az az egészre vonatkozik!



2013. jún. 4. 16:09
 1/1 BKRS ***** válasza:

a-(b+x)/b=b-(a+x)/a

a - 1 - x/b = b - 1 - x/a

a-b-x/b = -x/a

a-b = x/b - x/a

ax/ab -bx/ab = a-b

x(a-b)/ab = a-b

Namost ha a≠b akkor

x= ab

ha a=b akkor meg minden számra igaz az egyenlet.

2013. jún. 4. 16:45