a-(b+x/b)=b-(a+x/a) Hogyan kell ezt megcsinálni?Valaki elmagyarázná?
UI:
b+x/b és az a+x/a A /b és A /a az az egészre vonatkozik!
2013. jún. 4. 16:09
1/1 BKRS válasza:
a-(b+x)/b=b-(a+x)/a
a - 1 - x/b = b - 1 - x/a
a-b-x/b = -x/a
a-b = x/b - x/a
ax/ab -bx/ab = a-b
x(a-b)/ab = a-b
Namost ha a≠b akkor
x= ab
ha a=b akkor meg minden számra igaz az egyenlet.