Egyenletek megoldása. Kellene hozzá nekem segítség. Segít valaki? Le is vezetné nekem? Határozza meg az x^2+y^2=25 egyenletű kör és az y=15-x egyenletű egyenes metszéspontjának koordinátáit!


köszönöm szépen a segítséget, azoknak, akik majd válaszolnak!!!

1.) Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenletet:

x+4/(osztva az egész) 3-mal=2x+1/(osztva az egész) x-el

2.) Határozza meg az x^2+y^2=25 egyenletű kör és az y=15-x egyenletű egyenes metszéspontjának koordinátáit!

3.) Oldja meg az egyenletet a természetes számok halmazán! gyök alatt 2x-1=3

4.) Oldja meg a következő egyenletrendszert a racionális számpárok halmazán!

2x-3y=5

4x+y=8

5.) Mi az alábbi kifejezések értelmezési tartománya?

a.) 1/sinx-1; b.) gyökalatt 4x-8

6.) Oldja meg az egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

4x-1/(osztva az egész)6+2x kisebb v. egyenlő mint 0

7.) Oldja meg az egyenletet a pozitív egész számok halmazán!

x/x+4 plusz x/x-4 = 5egész 5/9



2015. jún. 2. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyit kell megjegyezni, hogyha ilyet kér, hogy két akármi metszéspontja, akkor egyenletrendszert kell megoldani.


mondjuk


y=15-x ez kézenfekvő, hiszen y-ra már rendezve van egy egyenes egyenlete behelyettesítesz y-ra a kör egyenletébe


x^2+(15-x)^2=25 [(15-x)^2=15^2-30x+x^2]


2x^2 -30x + 200 = 0


Ezeknek rohadtul nincs metszéspontja :)


[link]


valamelyik egyenletet elnézhetted, bár lehetnek ilyen szemét feladatok, hogy az a válasz, hogy nincs megoldás, bár a hiba legtöbbször magunkban keresendő, ha nem jön ki

2015. jún. 3. 00:18
 2/9 anonim ***** válasza:

sokat segít amúgy, ha konkrétan tudjuk, hogy melyik függvény mit is jelent, milyen megoldások is valószínűsíthetők (majd ha olyat kapsz amit értékkészlettel lehet csak megoldani hasznos lesz)


1,


(x+4)/3=(2x+1)/x [*3x

x(x+4)=3(2x+1)

x^2+4x=6x+4

x^2-2x-4=0


[link]


x1= -1,24 x2=3,24


3,


gyök(2x-1)=3 2x-1>=0 [/()^2

2x-1=9

2x=10

x=5


[link]


4,


behelyettesítesz vagy egyenlő együtthatókra hozod és úgy helyettesítesz be...


én csak megoldattam a casio fx-570ES nevű csodával

x=29/14

y=-2/7

2015. jún. 3. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:
az elsőben ki kellett volna kötni, hogy x nem lehet 0
2015. jún. 3. 00:36
 4/9 Bugya Péter ***** válasza:

7.

x/x+4 + x/x-4 = 50/9

x(x-4)+x(x+4)/x^2-16=50/9 /*(x^2-16)

x^2-4x+x^2+4x=50x^2-800/9 /*9

18x^2=50x^2-800 /+800

800+18x^2=50x^2 /-18x^2

800=32x^2 /:32

25=x^2

x=5

2015. jún. 3. 10:07
 5/9 Bugya Péter ***** válasza:

6.

Kikötés: 6+2x=nem0

4x-1/6+2x<=0 /*(6+2x)

4x-1<=0 /+1

4x<=1 /4

x<=1/4

2015. jún. 3. 10:09
 6/9 Bugya Péter ***** válasza:

4.

I. 2x-3y=5

II: 4x+y=8

I. *(2)

-4x+6y=-10

4x+y=8

a két egyenletet összeadom

7y=-2

y=-2/7

2015. jún. 3. 10:12
 7/9 Bugya Péter ***** válasza:

4. x-et fejezd ki, az lemaradt.

2x-3*(-2/7)=5

2x+6/7=5 /-6/7

2x=35/7-6/7=29/7 /*7

14x=29 /:14

x=29/14

2015. jún. 3. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőt sajnos nem nagyon érdeklik a válaszok. Ezek a legegyszerűbb példák.
2015. jún. 3. 13:20
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeteket!!!!
2015. jún. 4. 22:17