SOS! Valaki segítsen nem tudom a feladatot!? Adja meg az 5x − 3y = 2 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!

2011. máj. 8. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Alakítsd át az egyenletet tengelymetszetes alakba:


y=mx+b. b értéke épp az y koordináta. Az x koordináta természetesen 0.

2011. máj. 8. 19:04
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. máj. 8. 19:08
 3/3 bongolo ***** válasza:
Nem muszáj átalakítani az egyenletet függvényalakba. Az, hogy az y tengelyt metszi, azt jelenti, hogy olyankor x = 0. Ezt behelyettesíted, és kijön, hogy y mennyi: 0-3y = 2, y = -2/3.
2011. máj. 8. 20:27