Köszi előre is!2010. márc. 28. 16:20
1/4 anonim válasza:
Ábrázolod ezt: y=(18-3x)/2 és megnézed hol metszi az y-t.
2/4 anonim válasza:
y-tengely az az x=0 pontba állított függőleges egyenes.
Beírod x helyére a 0-t az egyenletbe. y=9 jön ki. Ez a pont a metszéspont.
3/4 anonim válasza:
amúgy meg a fenti y = (18-3x)/2 = 9 - 1.5x
y = - 1.5x + 9
Egyenes egyenletének ebben az alakjában (y=ax+b) "a" a meredekség, "b" pedig a metszéspont az y-tengellyel
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. márc. 28. 16:55