Hogy kell ezt megoldani: Adja meg a 3x + 2y =18 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit! Hm?

Köszi előre is!
2010. márc. 28. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ábrázolod ezt: y=(18-3x)/2 és megnézed hol metszi az y-t.
2010. márc. 28. 16:28
 2/4 anonim ***** válasza:

y-tengely az az x=0 pontba állított függőleges egyenes.

Beírod x helyére a 0-t az egyenletbe. y=9 jön ki. Ez a pont a metszéspont.

2010. márc. 28. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

amúgy meg a fenti y = (18-3x)/2 = 9 - 1.5x

y = - 1.5x + 9

Egyenes egyenletének ebben az alakjában (y=ax+b) "a" a meredekség, "b" pedig a metszéspont az y-tengellyel

2010. márc. 28. 16:30
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. márc. 28. 16:55