Hogy kell megoldani? Adja meg az 5x − 3y = 2 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!

2010. ápr. 13. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Amikor az egyenes metszi az y tengelyt, akkor x=0.

Így már ki tudod számolni.

2010. ápr. 13. 20:29
 2/8 A kérdező kommentje:
Ettől nem lettem okosabb.
2010. ápr. 13. 21:51
 3/8 A kérdező kommentje:
De azért kösz.
2010. ápr. 13. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor leírom...


X=0, tehát 5*0-3*y=2.

5*0=0 tehát -3*y=2, amiből következik, hogy y=-2/3 (azaz minusz kétharmad).


Tehát a koordináták: x=0 és Y=-2/3

2010. ápr. 14. 15:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. ápr. 14. 19:38
 6/8 anonim válasza:
x mitől nulla?
2011. márc. 4. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:
y hogy lett -2/3 ?
2015. júl. 29. 15:40
 8/8 encsi00801 válasza:
Ha metszi az y tengelyt akkor az x értéke mindig 0 . Ez alapján tudjuk hogy be kell helyetesíteni az egyenletbe és úgy jön ki a -2/3 Metszéspont=(0,-2/3)
2016. nov. 27. 16:21