2010. ápr. 13. 20:21
1/8 anonim válasza:
Nagyon egyszerű. Amikor az egyenes metszi az y tengelyt, akkor x=0.
Így már ki tudod számolni.
2/8 A kérdező kommentje:
Ettől nem lettem okosabb.
2010. ápr. 13. 21:51
3/8 A kérdező kommentje:
De azért kösz.
2010. ápr. 13. 21:53
4/8 anonim válasza:
Oké, akkor leírom...
X=0, tehát 5*0-3*y=2.
5*0=0 tehát -3*y=2, amiből következik, hogy y=-2/3 (azaz minusz kétharmad).
Tehát a koordináták: x=0 és Y=-2/3
5/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. ápr. 14. 19:38
8/8 encsi00801 válasza:
Ha metszi az y tengelyt akkor az x értéke mindig 0 . Ez alapján tudjuk hogy be kell helyetesíteni az egyenletbe és úgy jön ki a -2/3 Metszéspont=(0,-2/3)