Illetve hogy kell felírni a táblázatba?2020. ápr. 27. 12:46
1/3 FoxtrotLidérc válasza:
59. 5+9=14. Ha a két számjegyet megfordítod, akkor 95. 95-36=59. Milyen táblázatba kell felírd?
2/3 A kérdező kommentje:
Hát az oszlopba van eredeti szám és fekcserélt számjegy, a sorba felül pedig tizesek, egyesek és számérték.
Mert mi egyenletekkel számítjuk ki. De nem tudom, hogy kell felírni oda.
2020. ápr. 27. 13:11
3/3 anonim válasza:
tízesek: x egyesek 14-x érték: 10x+14-x=9x+14
tízesek: 14-x egyesek: x érték 10(14-x)+x=140-9x
140-9x=9x+14+36
...