Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 14. Ha a szamjegyeit felcseréljük, akkor 36-tal nagyobb számot kapunk. Mi lehet ez a szám?

Illetve hogy kell felírni a táblázatba?
2020. ápr. 27. 12:46
 1/3 FoxtrotLidérc ***** válasza:
59. 5+9=14. Ha a két számjegyet megfordítod, akkor 95. 95-36=59. Milyen táblázatba kell felírd?
2020. ápr. 27. 12:50
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát az oszlopba van eredeti szám és fekcserélt számjegy, a sorba felül pedig tizesek, egyesek és számérték.


Mert mi egyenletekkel számítjuk ki. De nem tudom, hogy kell felírni oda.

2020. ápr. 27. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

tízesek: x egyesek 14-x érték: 10x+14-x=9x+14

tízesek: 14-x egyesek: x érték 10(14-x)+x=140-9x

140-9x=9x+14+36

...

2020. ápr. 27. 13:53