2020. márc. 27. 15:07
1/4 anonim válasza:
Az összes kimenetel száma: 6*6=36
A kedvező kimetelek száma: 6 (61, 62, 63, 64, 65, 66)
A valószínűség:6/36=1/6.
2/4 anonim válasza:
kedvező esetek száma / összes esetek száma
kedvező: 60-nál nagyobb: 61, 62, 63, 64, 65, 66
összes eset: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 61, 62, 63, 64, 65, 66
6 / 36 (egyszerűsítve 1/6) = 0,16666666667 -> 16,66%
3/4 anonim válasza:
Kihagytátok as mázli faktort:
"a mázli faktor... ha missz mázli úgy dönt hogy jó vagy nála, és nem vagy egészen kutyaütő, akkor nyerni fogsz és kész!"
Bocs, de nem bírtam megállni!
(Természetesen az első két válaszoló helyes választ adott)
4/4 ivanhu válasza:
Kizárólag akkor lesz 60-nál nagyobb, ha az első kockával hatost dobsz. Utána a második kocka mindegy. Szóval ugyanannyi a valószínűsége, mint az egy kockával hatost dobni eseménynek. Ez pedig egyhatod.