Blue fragrance kérdése:

Egy szabályos kockával 2-szer egymás után dobunk és a kapott számokat egymás mellé leìrjuk. Mi a valószìnűsége, hogy a kapott kètjegyű szám 60-nál nagyobb?


#matematika #közoktatás #Digitális dolgozat
2020. márc. 27. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Az összes kimenetel száma: 6*6=36

A kedvező kimetelek száma: 6 (61, 62, 63, 64, 65, 66)

A valószínűség:6/36=1/6.

2020. márc. 27. 15:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

kedvező esetek száma / összes esetek száma


kedvező: 60-nál nagyobb: 61, 62, 63, 64, 65, 66


összes eset: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 61, 62, 63, 64, 65, 66


6 / 36 (egyszerűsítve 1/6) = 0,16666666667 -> 16,66%

2020. márc. 27. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Kihagytátok as mázli faktort:


"a mázli faktor... ha missz mázli úgy dönt hogy jó vagy nála, és nem vagy egészen kutyaütő, akkor nyerni fogsz és kész!"


Bocs, de nem bírtam megállni!


(Természetesen az első két válaszoló helyes választ adott)

2020. márc. 27. 16:28
 4/4 ivanhu válasza:
Kizárólag akkor lesz 60-nál nagyobb, ha az első kockával hatost dobsz. Utána a második kocka mindegy. Szóval ugyanannyi a valószínűsége, mint az egy kockával hatost dobni eseménynek. Ez pedig egyhatod.
2020. jún. 8. 23:58