Egy dobókockával egymás után 3x dobunk. Feljegyezzük az így kapott számokat. Mekkora valószínűséggel lesz az így keletkezett 3 jegyű szám: a) páros; b) nagyobb mint 450; c) csupa különböző jegyű?

A megoldások megvannak, de nem értem hogy jöttek ki. Tudtok segíteni?
2016. ápr. 13. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Összes eset: 6*6*6=216


a) Kedvező eset: az első két helyre bármit dobhatunk, az utolsóra csak párosat, ebből 3 van, tehát 6*6*3=108 a kedvező esetek száma. Valószínűség: 108/216=1/2 (nem meglepő módon).


b) Itt esetszétválasztással célszerű:


1. eset: 6-os megy előre, ekkor bármi mehet utána, tehát 6*6=36

2. eset: 5-ös megy előre, ekkor is ugyanaz a helyzet, tehát 6*6=36

3. eset: 4-es megy előre, ekkor a második helyre már csak 5-ös vagy 6-os mehet, az utolsó helyre bármi, tehát 2*6=12


Ezeket összeadjuk, így a kedvező esetek száma 84. Valószínűség: 84/216=7/18


c) Ez egyszerűbb; a kedvező esetek száma 6*5*4=120, így a valószínűség: 120/216=5/9.

2016. ápr. 13. 16:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 13. 17:02