segítség gyorsan holnapra kéne kérlek segítsetek.2015. szept. 8. 16:33
1/7 lio77 válasza:
EZ két külön feladat?AZ elsőnél mi a kérdés?
Egyébként a keresett szám az a 41 lesz.
2/7 A kérdező kommentje:
igen kettő feladat és az a kérdés mindegyiknél h melyik szám az?
2015. szept. 8. 17:24
3/7 A kérdező kommentje:
és a képletét a számolásnak le tudnád írni kérlek ? !
2015. szept. 8. 17:24
4/7 Bugya Péter válasza:
a gép ára:X
Álvány ára: Y
I. x+y=7500
II. x=y+1500
behelyettesítek az első egyenletbe
y+1500+y=7500
2y+1500=7500
2y=6000
y=3000 az álvány
4500 a gép
5/7 Bugya Péter válasza:
X: tizesek száma
Y: egyesek száma
x=y+3
a szám 10x+y
51>10(y+3)+y>29
51>11y+30
21>11y
1,9>y csakis az 1 kisebb
x=y+3=1+3"4
így a szám 41
6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. szept. 10. 14:02
7/7 anonim válasza:
A 2. feladatnál 2 megoldás is lehetséges, mert az egyesek helyén 0 is állhat. Így a tízesek helyén X+3=3 áll, az egyik ilyen szám a 30. A másik esetben X=1 és X+3=4. A másik keresett szám a 41. Tehát 2 ilyen szám van: a 30 és a 41.