Egy gép álvánnyal együtt 7500 euró. A gép ára 1500 euróval több az álvány áránál. A szám nagyobb 29nél, de kisebb 51- nél, melyik az? Egy kétjegyű sz. Ban a tízesek száma 3-mal nagyobb egyesek számánál. A szám nagyobb 29nél, kisebb 51nél melyik az?

segítség gyorsan holnapra kéne kérlek segítsetek.

2015. szept. 8. 16:33
 1/7 lio77 ***** válasza:

EZ két külön feladat?AZ elsőnél mi a kérdés?


Egyébként a keresett szám az a 41 lesz.

2015. szept. 8. 16:40
 2/7 A kérdező kommentje:
igen kettő feladat és az a kérdés mindegyiknél h melyik szám az?
2015. szept. 8. 17:24
 3/7 A kérdező kommentje:
és a képletét a számolásnak le tudnád írni kérlek ? !
2015. szept. 8. 17:24
 4/7 Bugya Péter ***** válasza:

a gép ára:X

Álvány ára: Y

I. x+y=7500

II. x=y+1500

behelyettesítek az első egyenletbe

y+1500+y=7500

2y+1500=7500

2y=6000

y=3000 az álvány

4500 a gép

2015. szept. 9. 07:26
 5/7 Bugya Péter ***** válasza:

X: tizesek száma

Y: egyesek száma

x=y+3

a szám 10x+y

51>10(y+3)+y>29

51>11y+30

21>11y

1,9>y csakis az 1 kisebb

x=y+3=1+3"4

így a szám 41

2015. szept. 9. 07:36
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. szept. 10. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2. feladatnál 2 megoldás is lehetséges, mert az egyesek helyén 0 is állhat. Így a tízesek helyén X+3=3 áll, az egyik ilyen szám a 30. A másik esetben X=1 és X+3=4. A másik keresett szám a 41. Tehát 2 ilyen szám van: a 30 és a 41.
2016. jún. 19. 23:57