Segítsetek légyszi,holnapra kell!2014. okt. 5. 11:25
1/4 anonim válasza:
a*10 + a/2 = 2*((a/2)*10 + a - 3)
5.25*a = 6*a - 3
3 = 0.75*a
a = 4
Így pedig b=2, tehát a szám 24 vagy 42.
Ha belegondolsz, az eredeti szám nem lehet kisebb, mint felcserélve, így az eredeti szám a 42.
Ellenőrzés: 42/2 + 3 = 24, tehát jó a megoldás.
2/4 A kérdező kommentje:
Nekünk ilyen valódi értékes táblázatban kell megcsin.de azért köszi :)
2014. okt. 5. 11:58
3/4 A kérdező kommentje:
Légyszi aki tudja h kell szánja rám az idejét és írja le nagyon fontos :O
2014. okt. 5. 12:51
4/4 A kérdező kommentje:
Valaki leírná valódi értékes táblázatban?
2014. okt. 5. 16:45