Egy kétjegyű szám egyik jegye kétszerese a másik jegynek. Ha a jegyeket felcseréljük, az új szám az eredeti felénél 3-mal nagyobb. Melyik ez a szám?

Segítsetek légyszi,holnapra kell!

2014. okt. 5. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

a*10 + a/2 = 2*((a/2)*10 + a - 3)

5.25*a = 6*a - 3

3 = 0.75*a

a = 4

Így pedig b=2, tehát a szám 24 vagy 42.

Ha belegondolsz, az eredeti szám nem lehet kisebb, mint felcserélve, így az eredeti szám a 42.

Ellenőrzés: 42/2 + 3 = 24, tehát jó a megoldás.

2014. okt. 5. 11:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekünk ilyen valódi értékes táblázatban kell megcsin.de azért köszi :)
2014. okt. 5. 11:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Légyszi aki tudja h kell szánja rám az idejét és írja le nagyon fontos :O
2014. okt. 5. 12:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Valaki leírná valódi értékes táblázatban?
2014. okt. 5. 16:45