Hogy lehet kiszámítani a szabályos háromszög magasságát és területét a megadott oldallal, a szabályos háromszög oldalát a megadott magasságával, és a négyzet átlójának hosszát a megadott szakasszal?2020. ápr. 2. 13:13
1/1 anonim válasza:
Szabályos háromszög magassága:
m=sqrt(a^2-(a/2)^2)=...=a*sqrt(3)/2 (1)
Szabályos háromszög területe:
T=a*m/2=...=a^2*sqrt(3)/4
Szabályos háromszög oldala:
Az (1)-ből
a=2*m/sqrt(3)
Négyzet átlója:
d=sqrt(a^2+a^2)=...=a*sqrt(2)