Matematika pitagorasz segítség kellene?

Hogy lehet kiszámítani a szabályos háromszög magasságát és területét a megadott oldallal, a szabályos háromszög oldalát a megadott magasságával, és a négyzet átlójának hosszát a megadott szakasszal?

2020. ápr. 2. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szabályos háromszög magassága:

m=sqrt(a^2-(a/2)^2)=...=a*sqrt(3)/2 (1)


Szabályos háromszög területe:

T=a*m/2=...=a^2*sqrt(3)/4


Szabályos háromszög oldala:

Az (1)-ből

a=2*m/sqrt(3)


Négyzet átlója:

d=sqrt(a^2+a^2)=...=a*sqrt(2)

2020. ápr. 2. 14:13