Csillagkontragonosz2 kérdése:

Pitagorasz-tétel? Nem vagyok jó matekból és sok házit kaptunk igaz ismétlés de akkor se ment valaki segít?


Mivel itthon kell csinálni a házikat számomra nagyon nehéz a matek valaki segítene?

1.Hogyan szól a Pitagorasz-tétel?

2. Derékszögű-e A háromszög, ha oldalai A: 20, 15, és 25 cm hosszúak?

B: 12, 15 és 10 cm hosszúak?

C: 19, tizen hét és 10 deciméter hosszúak?

3. Egy derékszögű háromszög két befogó ja 33 cm és 4,4 dm hosszú. Hány mm a kerülete és hány négyzetdeciméter a területe,Kerülete?

4. Hány cm a háromszög hiányzó befogója, ha másik befogója 9 dm és átfogója 1,5 m? Befogó =?

5. Mekkora téglalap kerülete, ha átlója 25 cm, egyik oldala 7 cm? Területét is számolt ki! K = T =?

6.Egy húrttrapéz két alapja 24 és 12 cm, szárai 10 cm hosszúak?

7. Mennyi lesz a Rombusz kerülete, ha területe 120 nm2. És egyik átlója 10 cm? K = m

Ha valaki ezt érti leírja nekem a válaszokat?

Itt a válaszokat előre is köszönöm .Mivel a múltkor is belém kötöttek hogy ez általános iskolás feladat igen az de mivel betöltöttem a 16-ot szerintem kérdezhetek.



2020. márc. 31. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1. [link]


2. A két rövidebb négyzetének összege egyenlő a leghosszabb négyzetével?


3. a=33, b=44, c=?

K=a+b+c, T=a^b/2,


4. a=9, c=15, b=?


5. A téglalapot egy átlója két derékszögű háromszögre bontja.


6. Nincs kérdés.


7. [link]

Nézd meg a képleteket, és helyettesíts.

2020. márc. 31. 19:17
 2/2 A kérdező kommentje:
6. *Egy húrtrapéz két alapja 24 és 12cm, szárai 10cm hosszúak? Mekkora a magasság, mennyi a trapéz területe?
2020. ápr. 1. 11:13