Segítenél a matek házimban? Több info lent

Egy egyenlő szárú háromszög alapja 6cm és az alapon fekvő szöge 45 fokos. Számítsd ki a területét! (Nyilván ha a szárak nagysága meg lenne adva sikerülne)

2019. máj. 16. 20:32
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Legyen az alap a=6cm és az alfa szög 45°. A területhez a magasságra van szükséged. Rajzold be a háromszög magasságát, így kapsz két derékszögű háromszöget, melyek egyik befogója a magasság, a másik pedig az alap fele, azaz 3cm . Az alfa szög tangense a két befogó hányadosa tg(alfa)=m/3 Ebből megvan a magasság, aztán már csak simán (a*m)/2 a háromszög területe.

2019. máj. 16. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alap hosszából és a rajta lévő két szögből ki tudod számolni a hiányzó két oldalt ami közül az egyik a magasság lesz a másik meg az oldalhossz.


Ebben az esetben: T = (alap x magasság) / 2


Azt, hogy milyen szárakról beszélsz az rejtély.

2019. máj. 16. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyelőszárú háromszög alapja 6 cm és az ezen lévő két belső szög 45-45 fok. Ezért a háromszög harmadik belső szöge 90. Így egy egyenlőszárú derékszögű háromszögről van szó, ami tulajdonképpen egy félbevágott négyzet.

A négyzet területét úgy is kiszámíthatjuk, hogy a két átlót összeszorozzuk és elosztjuk kettővel. A négyzet területe így 6*6/2=18. Ennek a fele a háromszög területe azaz 9.

Ha ez nem világos akkor az egyenlőszárú derékszögű háromszögre felírod a Pitagorasz tételt. a^2+a^2=6^2 amiből a^2=18 és a=gyök(18). A háromszög területe: gyök(18)*gyök(18)/2=18/2=9

2019. máj. 16. 21:49