Egy kör 65 cm és 72 cm hosszúságú húrja merőleges egymásra, és egyik végpontjuk közös. Mekkora a kör sugara?

Kérlek minél hamarabb válaszoljatok!

2020. márc. 22. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


A derékszögű háromszög átfogója a kör átmérője.

A A kör sugara ennek a fele.

2020. márc. 22. 09:47
 2/4 anonim ***** válasza:

65^2+72^2=9409=97^2

Az átmérő 97.

A sugár 97/2=48,5

2020. márc. 22. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt is ellenőrizheted:

[link]

2020. márc. 22. 10:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 22. 13:01