Mekkora az egyenlő (de nem nulla) hosszúságú aés b vektor szöge, ha az a+2b és az 5a-4b egymásra merőleges vektorok?


2020. márc. 20. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ha két vektor merőleges egymásra, akkor skaláris szorzatuk 0:


(a+2b)*(5a-4b) = 0 |kibontjuk a zárójeleket

5a^2 - 4ab + 10ab - 8b^2 = 0 | definíció szerint a^2=1 és b^2=1:

5 - 4ab + 10ab - 8 = 0 | összevonás

6ab - 3 = 0 | hozzáadunk 3-at és osztunk 6-tal

ab = 0,5 | tudjuk, hogy ab=|a|*|b|*cos(gamma)=1*1*cos(gamma)=cos(gamma)

cos(gamma)=0,5, ennek pedig 0-nál nagyobb és 180°-nál kisebb megoldása gamma=60°.


Tehát az a és b vektorok hajlásszöge 60°.

2020. márc. 21. 03:23
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, hogy egy jó választ (amit az első adott) mi a jó büdös francért pontoztok le? :(
2020. márc. 21. 09:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érthetetlen a "lepontozás". Az első válasz tökéletes:

[link]

2020. márc. 21. 10:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2020. márc. 21. 10:52