2020. márc. 20. 21:57
1/4 anonim válasza:
Ha két vektor merőleges egymásra, akkor skaláris szorzatuk 0:
(a+2b)*(5a-4b) = 0 |kibontjuk a zárójeleket
5a^2 - 4ab + 10ab - 8b^2 = 0 | definíció szerint a^2=1 és b^2=1:
5 - 4ab + 10ab - 8 = 0 | összevonás
6ab - 3 = 0 | hozzáadunk 3-at és osztunk 6-tal
ab = 0,5 | tudjuk, hogy ab=|a|*|b|*cos(gamma)=1*1*cos(gamma)=cos(gamma)
cos(gamma)=0,5, ennek pedig 0-nál nagyobb és 180°-nál kisebb megoldása gamma=60°.
Tehát az a és b vektorok hajlásszöge 60°.
2/4 anonim válasza:
Csak azt nem értem, hogy egy jó választ (amit az első adott) mi a jó büdös francért pontoztok le? :(
3/4 anonim válasza:
Érthetetlen a "lepontozás". Az első válasz tökéletes:
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2020. márc. 21. 10:52