Egyenlőszárú háromszög alapja 50 cm Magassága az alap 70%a Szamitsd ki a háromszög területét és kerületét?


Megtudnátok oldani?

Ezt irtam dolgozatba és nem tudom hogy jo lett-e

2.feladat

Szabályos hatszög oldala 18 cm

Szamitsd ki a hatszög területét



2019. jan. 13. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, meg.
2019. jan. 13. 18:08
 2/3 A kérdező kommentje:
És leirnád ha lennél olyan kedves
2019. jan. 13. 18:33
 3/3 anonim válasza:

Ma=50x0.7=35cm

T=axma/2=50x35/2=875cm2

Szárait nevezzük b-nek

b2=ma2+a2

b=61cm

K=a+2b=50+2x61=172cm

2019. jan. 14. 00:05