Megtudnátok oldani?
Ezt irtam dolgozatba és nem tudom hogy jo lett-e
2.feladat
Szabályos hatszög oldala 18 cm
Szamitsd ki a hatszög területét
2019. jan. 13. 17:50
2/3 A kérdező kommentje:
És leirnád ha lennél olyan kedves
2019. jan. 13. 18:33
3/3 anonim válasza:
Ma=50x0.7=35cm
T=axma/2=50x35/2=875cm2
Szárait nevezzük b-nek
b2=ma2+a2
b=61cm
K=a+2b=50+2x61=172cm