Egy háromszög területe 841 négyzetméter magassága 24 méter Mekkora az alap? Hogy kelll megoldani?

2017. nov. 8. 20:11
 1/2 wrspeed80 ***** válasza:

Terület=(alap×magasság)/2

2xTerület/magasság=alap

2017. nov. 8. 20:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy T(háromszög)=(a*m(a))/2, vagyis a háromszög területét úgy kapjuk meg, hogy egyik oldalát megszorozzuk az ahhoz tartozó magassággal, végül osztjuk 2-vel. Behelyettesítve a képletbe:


841=(a*24)/2, ennek megoldása 841/12=a, tehát a háromszög oldala 841/12 méter hosszú.

2017. nov. 8. 20:56