Egy derékszögü háromszög befogói 15,6 és 9 cm Egyik szög 30°os hogy kell ki számitani a kerületét?

2017. nov. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A szög felesleges adat. Pithagorasz-tétellel ki tudod számolni az átfogót.
2017. nov. 8. 16:10
 2/4 A kérdező kommentje:
De még nem tanultuk a pitágorász tételt valami más módszer van?
2017. nov. 8. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hamarabb tanulod a pitagorasz tételt, mint a szögfüggvényeket.


15,6*15,6 + 9*9 = c*c (átfogó*átfogó)

2017. nov. 8. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultatok pithagorasz-tételt, akkor talán erre gondolnak:


Ha derékszögű és egyik szöge 30 fok, akkor a másik 60 fok.

Nagyobb szöggel szemben nagyobb oldal van, ez azt jelenti, hogy a 15,6-os oldallal szemben van a 60 fokos szög.


Ha tökrözöd a háromszöget a 15,6-os oldalra, akkor egy olyan háromszöget kapsz, aminek minden szöge 60fok, vagyis szabályos.


Az alapja 2*9=18 cm lett.


Vagyis az átfogó 18cm volt.


A kerület: 9+15,6+18

2017. nov. 8. 17:42