Egy ABC háromszöginek mértéke egyenesen arányos a 3,5 és 10 számokkal. A) Számítsak ki a háromszög mértékét! B) Ha (Ha AM BAC szogfelezolye számítsak ki a BAM szög mértékét! Mik a megoldások?

Matek

2017. szept. 1. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom itt a háromszög szögeinek nagyságára vagy kiváncsi. (radiánban megadva?)

3+5+10=18

A háromszög belső szögeinek összege 180 fok.

180:18=10

Tehát a háromszög szögei 30; 50 és 100 fok.

radiánban 3/18 pi =1/6 pi; 5/18 pi és 10/18 pi= 5/9 pi.


BAC szög fele lesz a BAM szög. A BAC szög =30 fok ezért a BAM szög = 15 fok. Radiánba most nemváltom át.

2017. szept. 1. 12:54