Matek2017. szept. 1. 09:50
1/1 anonim válasza:
Gondolom itt a háromszög szögeinek nagyságára vagy kiváncsi. (radiánban megadva?)
3+5+10=18
A háromszög belső szögeinek összege 180 fok.
180:18=10
Tehát a háromszög szögei 30; 50 és 100 fok.
radiánban 3/18 pi =1/6 pi; 5/18 pi és 10/18 pi= 5/9 pi.
BAC szög fele lesz a BAM szög. A BAC szög =30 fok ezért a BAM szög = 15 fok. Radiánba most nemváltom át.