Ma matekból egy logikai tesztet írtunk, semmi mással, CSAK egy ceruzával dolgozhattunk. Még vonalzót sem használhattunk, nemhogy számológépet. Ezt a feladatot kellett megoldani és azóta is gondolkozok rajta [link]

Az A,B,C,D,E opciók a lehetséges válaszok, a satírozott területét kell kiszámolni



2017. nov. 7. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
negyzet területe - a két derékszögű háromszög területe...
2017. nov. 7. 23:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az pedig:

20 x 20 = 400

nagyobbik 3szög = 15 x 20 / 2 = 150 (az átfogó 25 mert pitagoraszi számhármas)

kisebbik hasonló a nagyobbikkal de az átló csak 20, ezért a területe 16 x 12 / 2 = 96

innen a maradék rész 400 - 150 - 96 = 154

2017. nov. 7. 23:31
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

A négy színes 3szög mind hasonló.

A pirosat ki tudod számolni, azt fel kell osztani a sárga és a kék részre, a kettő aránya 9:16, mert az átmérőik aránya 3:4. A sárgából kivonod a zöldet, és kész is.

2017. nov. 7. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Oké, amit a kettes írt az jóval egyszerűbb. De legalább nekem is 154 lett :).
2017. nov. 7. 23:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Na igen!

Még egyszerűbb megkapni a 154-et, ha a C és a E választ összeadod és elosztod kettővel... :)

2017. nov. 7. 23:43
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

1. Kiszámolod az alsó derékszögű háromszög területét a befogók ismeretében.

2. Az oldalak ismeretében kiszámolod az alsó háromszög befogókkal szemközti szögeit.

3. Az alsó háromszög felső csúcsának szögéből kifejezhető a felső háromszög befogókkal szemközti szögei.

4. A négyzet oldalhossza meghatározza a felső háromszög átfogóját, amiből az előző pontban meghatározott szögek ismeretében kiszámíthatjuk a felső háromszög befogóit.

5. A felső háromszögek befogóinak ismeretében kiszámítható a felső háromszög területe.

6. Négyzet területe - alsó háromszög - felső háromszög = besatírozott terület

2017. nov. 7. 23:44
 7/10 anonim ***** válasza:

A kettes a legjobb válasz:

[link]

2017. nov. 7. 23:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Közben eszmélek... ...nem használható számológép.

Akkor marad a két háromszög hasonlósága -mint azt a #2-es hozzászóló írta.

2017. nov. 7. 23:55
 9/10 anonim válasza:

Én vagyok csak annyira hülye, hogy elkezdtem a szögfüggvényekkel számolni? :D

Amúgy az eredmény kijött, 154 :)

2017. nov. 7. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Most már csak a vidékiek válaszait fogadjuk el! :)
2017. nov. 7. 23:58