Kèt szám számtani közepe 35/2; mèrtani közepe 14. Melyek ezek a számok?


2020. febr. 8. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
a és b, mert a számtani közepe (a+b)/2=35/2 és a mértani közepük pedig gyökalatt(a*b)=14
2020. febr. 8. 15:55
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

x(35-x)=14^2


Az egyik szám 7, a másik 28.


Mielőtt kirakod, gondolkodj egy kicsit rajta.

2020. febr. 8. 15:56