Két szám számtani közepe 23. Ha az első számot 25%-kal, a másodikat pedig 20%-kal növeljük, akkor a számok számtani közepe 28 lesz. Melyek ezek a számok?

Valaki tudna ebben segiteni? Nagyon fontos lenne.
2018. máj. 1. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám...


(x+y)/2=23

(x*1,25+y*1,2)/2=28


Beszorzod az egyenleteket 2-vel és megoldod az egyenletrendszert:

1.) x+y=46

2.) 1,25x+1,2y=56


Kifejezed valamelyik ismeretlent, a másik egyenletbe visszapakolod, zárójelet felbontod, stb...

2018. máj. 1. 22:00