Valaki tudna ebben segiteni? Nagyon fontos lenne.2018. máj. 1. 20:09
1/1 anonim válasza:
Én így csinálnám...
(x+y)/2=23
(x*1,25+y*1,2)/2=28
Beszorzod az egyenleteket 2-vel és megoldod az egyenletrendszert:
1.) x+y=46
2.) 1,25x+1,2y=56
Kifejezed valamelyik ismeretlent, a másik egyenletbe visszapakolod, zárójelet felbontod, stb...