2017. nov. 17. 10:15
1/2 anonim válasza:
a1+3d=8
a1+16d=47
felsőből kivonom az alsót
13d=39
d=3
a1+3*3=8
a1=-1
Tehát a1=-1
d=3
Ezt már az összeg képletbe be tudod helyettesíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. nov. 17. 11:03