Angi96 kérdése:

Egy számtani sorozat negyedik tagja 8, tizenhetedik tagja 47. Határozzuk meg a sorozat differeniáját. Mennyi az első tag és az első 17 tag összege?

2017. nov. 17. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

a1+3d=8

a1+16d=47

felsőből kivonom az alsót

13d=39

d=3

a1+3*3=8

a1=-1

Tehát a1=-1

d=3

Ezt már az összeg képletbe be tudod helyettesíteni.

2017. nov. 17. 10:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. nov. 17. 11:03