8-as feladat.
Egy Szamtani Sorozat elso Tagja 2, kulonbsege 3.
a) adjuk Meg a sorozat Elso Ot Tagjat.
b) Adjuk Meg a Sorozat 40. Tagjat.
c) szamitsuk ki A sorozat elso 40 Tagjanak összeget!
14-es Feladat.
Kilenc Egymas utani termeszetes Szam Osszege 123 456 789 987 654 321. Mennyi a Legnagyobb Es Legkisebb Szam kulonbsege ?
#matematika #en nem ertem ezt
2017. máj. 8. 17:47
1/2 anonim válasza:
7-es feladat:
25-7=18 18/3=6 ---------> 7, 13, 19, 25. C, nem ugrik be, hogy kell.
2/2 anonim válasza:
7)
a(4)=7
a(7)=25
d=(a(7)-a(4))/(7-4)=(25-7)/3=6
a(7)=25
a(6)=a(7)-d=19
a(5)=a(7)-2d=13
a(4)=7
a(3)=a(7)-4d=1
a(2)=a(7)-5d=-5
a(1)=a(7)-6d=-11
a(50)=a(7)+43d=283
8)
a(1)=2
d=3
a(1)=2
a(2)=a(1)+1d=5
a(3)=a(1)+2d=8
a(4)=a(1)+3d=11
a(5)=a(1)+4d=14
a(40)=a(1)+39d=119
S(40)=a(1)+a(40)*n/2=2420
14)
d=1
S(9)=a(1)+a(2)+...+a(10)
a(10)=a(1)+9d
a(10)-a(1)=9d
a(10)-a(1)=9