Vivien2002678 kérdése:

SOS! Valaki ezekben tudna segiteni? 7-es Feladat. Egy szamtani sorozat negyedik tagja 7, hetedik tagja 25. a) Mennyi a sorozat kulonbsege? B) hatarozzuk meg a sorozat elso 7 tagjat c) adjuk meg a a sorozat 50. tagjat.


8-as feladat.


Egy Szamtani Sorozat elso Tagja 2, kulonbsege 3.

a) adjuk Meg a sorozat Elso Ot Tagjat.

b) Adjuk Meg a Sorozat 40. Tagjat.

c) szamitsuk ki A sorozat elso 40 Tagjanak összeget!



14-es Feladat.


Kilenc Egymas utani termeszetes Szam Osszege 123 456 789 987 654 321. Mennyi a Legnagyobb Es Legkisebb Szam kulonbsege ?



#matematika #en nem ertem ezt
2017. máj. 8. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

7-es feladat:

25-7=18 18/3=6 ---------> 7, 13, 19, 25. C, nem ugrik be, hogy kell.

2017. máj. 8. 17:59
 2/2 anonim ***** válasza:

7)

a(4)=7

a(7)=25

d=(a(7)-a(4))/(7-4)=(25-7)/3=6


a(7)=25

a(6)=a(7)-d=19

a(5)=a(7)-2d=13

a(4)=7

a(3)=a(7)-4d=1

a(2)=a(7)-5d=-5

a(1)=a(7)-6d=-11


a(50)=a(7)+43d=283



8)

a(1)=2

d=3


a(1)=2

a(2)=a(1)+1d=5

a(3)=a(1)+2d=8

a(4)=a(1)+3d=11

a(5)=a(1)+4d=14


a(40)=a(1)+39d=119

S(40)=a(1)+a(40)*n/2=2420


14)

d=1

S(9)=a(1)+a(2)+...+a(10)

a(10)=a(1)+9d

a(10)-a(1)=9d

a(10)-a(1)=9

2017. máj. 8. 18:57