Egy számtani sorozat első eleme 8, differenciája -2/3 . Mekkora a sorozat negyedik eleme?

valaki segítsen levezetni

2015. jan. 2. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell levezetni.

Vagy felsorolod egymás után az első 4 elemet:


a1=8.

a2=a1+d = 8+(-2/3) = 7 1/3

a3=a2+d = 7 1/3+(-2/3) = 6 2/3

a4 = 6


Vagy behelyettesíted a képletbe


an = a1+(n-1)*d


a4 = 8 + 3 * (-2/3) = 6

2015. jan. 2. 21:29
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy be is helyettesítem csak az a hüye törttel nem tudok számolni azt kén levezetni!
2015. jan. 4. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy behelyettesíted a képletbe


an = a1+(n-1)*d --<Ez a képlet


a1 = 8, n=4, d=-2/3


a4 = 8 + 3 * (-2/3) -->Beírtam minden adatot



Törtek szorzása egész számmal az olyan hatodikos anyag.

-2/3 - adot kell megszorozni 3-mal.


(-2/3) * 3 =-2


a4 = 8 + (-2) = 6

2015. jan. 4. 16:04