valaki segítsen levezetni2015. jan. 2. 18:59
1/3 anonim válasza:
Nem kell levezetni.
Vagy felsorolod egymás után az első 4 elemet:
a1=8.
a2=a1+d = 8+(-2/3) = 7 1/3
a3=a2+d = 7 1/3+(-2/3) = 6 2/3
a4 = 6
Vagy behelyettesíted a képletbe
an = a1+(n-1)*d
a4 = 8 + 3 * (-2/3) = 6
2/3 A kérdező kommentje:
úgy be is helyettesítem csak az a hüye törttel nem tudok számolni azt kén levezetni!
2015. jan. 4. 15:53
3/3 anonim válasza:
Vagy behelyettesíted a képletbe
an = a1+(n-1)*d --<Ez a képlet
a1 = 8, n=4, d=-2/3
a4 = 8 + 3 * (-2/3) -->Beírtam minden adatot
Törtek szorzása egész számmal az olyan hatodikos anyag.
-2/3 - adot kell megszorozni 3-mal.
(-2/3) * 3 =-2
a4 = 8 + (-2) = 6