Segitsetek pls, teljes levezetessel, koszi :D2017. nov. 14. 12:07
1/1 anonim válasza:
A számtani sorozat szerint felírod az összeget:
a + a+3d + a+24d = 114, összeadod és osztod 3-mal:
a + 9d = 38, tehát a számtani sorozat 10. tagja 38, emiatt az előbbi tagok fellírhatóak 38-9d, 38-6d, 38+15d alakban. Ezeknek mértani sorozatot kell alkotniuk, tehát a szomszédosak hányadosa ugyanannyi kell, hogy legyen, vagyis:
(38-6d)/(38-9d)=(38+15d)/(38-6d), ennek megoldása d=0 és d=4. Innen már be tudod fejezni?