Hány olyan számtan sorozat van, amelynek negyedik tagja 20 és hatodik tagja 5?


2016. febr. 16. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
1
2016. febr. 16. 18:50
 2/5 A kérdező kommentje:

És hogy jutottál el ide?

Egyébként a megoldás elvileg 2 :/

2016. febr. 16. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 2 a megoldas, akkor mertani a sorozat, nem szamtani. Szamtaninal 2 tagbol ki tudod szamolni a differenciat, es barmelyik tagbol es a differenciabol ki tudod szamolni az osszes tobbi tagot.
2016. febr. 16. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:

a_n=a_1+(n-1)∙d

a_4=a_1+(4-1)∙d=20 →I. a_1+3d=20

a_6=a_1+(6-1)∙d=5 →II. a_1+5d=5


a_1=5-5d

a_1=20-3d


5-5d = 20-3d

-2d=15 →d=-7.5


Ja tényleg 1.

2016. febr. 16. 20:43
 5/5 Fibonacci ***** válasza:

Egyik hozzászóló már említette, hogy mértani sorozatnak kell lennie:


a_4 · q² = a_6

20 · q² = 5

q² = ¼

q = ±½



+160 +80 +40 +20 +10 +5

-160 +80 -40 +20 -10 +5

2016. febr. 17. 00:54