2016. febr. 16. 18:18
2/5 A kérdező kommentje:
És hogy jutottál el ide?
Egyébként a megoldás elvileg 2 :/
2016. febr. 16. 19:08
3/5 anonim válasza:
Ha 2 a megoldas, akkor mertani a sorozat, nem szamtani. Szamtaninal 2 tagbol ki tudod szamolni a differenciat, es barmelyik tagbol es a differenciabol ki tudod szamolni az osszes tobbi tagot.
4/5 anonim válasza:
a_n=a_1+(n-1)∙d
a_4=a_1+(4-1)∙d=20 →I. a_1+3d=20
a_6=a_1+(6-1)∙d=5 →II. a_1+5d=5
a_1=5-5d
a_1=20-3d
5-5d = 20-3d
-2d=15 →d=-7.5
Ja tényleg 1.
5/5 Fibonacci válasza:
Egyik hozzászóló már említette, hogy mértani sorozatnak kell lennie:
a_4 · q² = a_6
20 · q² = 5
q² = ¼
q = ±½
↓
+160 +80 +40 +20 +10 +5
-160 +80 -40 +20 -10 +5