Pl.: d = 3

a5 = 21

a1 = ?



2018. febr. 20. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:

an = a1 + (n-1)*d


Jelen példában:


a5 = a1 + 4*d - Ezt átrendezve:

a1 = a5 - 4d = 21 - 12 = 9

2018. febr. 20. 16:52