Pl.: d = 3
a5 = 21
a1 = ?
2018. febr. 20. 16:40
1/1 anonim válasza:
an = a1 + (n-1)*d
Jelen példában:
a5 = a1 + 4*d - Ezt átrendezve:
a1 = a5 - 4d = 21 - 12 = 9