2018. jan. 24. 17:16
1/2 anonim válasza:
a1 + 5d + a1 + 8d + a1 + 11d + a1 + 14d = 20
4 a1 + 38d = 20
S20 = (a1 + a20) * 10 = (a1 + a1 + 19d) * 10 = (2 a1 + 19d) * 10 = 20 a1 + 190d
Ez éppen ötször annyi, mint 4 a1 + 38d, tehát az eredmény 5 * 20 = 100, kedves erdélyi testvérem.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 24. 17:50