2018. jan. 24. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

a1 + 5d + a1 + 8d + a1 + 11d + a1 + 14d = 20

4 a1 + 38d = 20


S20 = (a1 + a20) * 10 = (a1 + a1 + 19d) * 10 = (2 a1 + 19d) * 10 = 20 a1 + 190d


Ez éppen ötször annyi, mint 4 a1 + 38d, tehát az eredmény 5 * 20 = 100, kedves erdélyi testvérem.

2018. jan. 24. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 24. 17:50