(an)n>=1 a4-a2=4 a1+a3+a5+a6=30,mennyi az első 7 tag összege?2015. febr. 22. 15:41
1/1 anonim válasza:
Az an= a1+(n-1)*d képletet alkalmazod.
Vagyis átírsz mindent a1-gyel és d-vel. a4=a1+3d, a2=a1+d.
Így lesz egy 2ismeretlenes egyenletrendszered, amiből megkapod a1-et és d-t.
Azt azért áruld el, hol hívjámk manapság a számtani sorozatot számtani haladványnak? Ez egy régi elnevezés.