Előre is köszönöm!2019. okt. 8. 11:27
1/4 anonim válasza:
Az első a legkisebb és a utolsó a legnagyobb.
2/4 anonim válasza:
27
gondolom a másikat már ki tudod számolni. Legalább ennyit dolgozz meg érte.
(20 éve tanultam utoljára matematikát, és még így is megy. Mondjuk vagyok olyan hülye, hogy nekiálltam megcsinálni -de ez már legyen az én bajom)
3/4 anonim válasza:
Elemek a1,..,a101.
Osszegkeplet:
12827= ((a1 + a101)/2)*101
Ebbol 254=a1 + a101.
a101=a1 + 100*2
Tehat 254= 2*a1 + 200 --> a1=27, a101=227.
4/4 A kérdező kommentje:
2. és a 3. hozzászólónak köszönöm szépen!
2019. okt. 8. 16:25