101 darab egymást követő páratlan szám összege 12827. Melyik e számok között a legkisebb és melyik a legnagyobb?

Előre is köszönöm!

2019. okt. 8. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Az első a legkisebb és a utolsó a legnagyobb.
2019. okt. 8. 11:33
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

27

gondolom a másikat már ki tudod számolni. Legalább ennyit dolgozz meg érte.


(20 éve tanultam utoljára matematikát, és még így is megy. Mondjuk vagyok olyan hülye, hogy nekiálltam megcsinálni -de ez már legyen az én bajom)

2019. okt. 8. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Elemek a1,..,a101.


Osszegkeplet:


12827= ((a1 + a101)/2)*101


Ebbol 254=a1 + a101.


a101=a1 + 100*2


Tehat 254= 2*a1 + 200 --> a1=27, a101=227.

2019. okt. 8. 13:41
 4/4 A kérdező kommentje:
2. és a 3. hozzászólónak köszönöm szépen!
2019. okt. 8. 16:25