Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyeseknek a gondolkodása...

Egyeseknek a gondolkodása miért szűkül a BME-re?

Figyelt kérdés

Olyan idegesítő, hogy mennyire sznobok tudnak lenni egyesek. A sok BME-s lenézi a többi egyetemet, ahol műszaki oktatás folyik. Azt hiszik, hogy a mi seggünknek megkegyelmeztek és sokkal többet kell tanulniuk. Ez nem így van.

Nálunk is sokan megbuknak. Harmadik félévre a 120-ból menetrend szerint eljutnak 5-10-en. Az előző évfolyamban 4 vagy 5 mintaterves került át harmadik félévre. Mindemellett megnéztem egy bme-s jegyzetet konkrétan geodéziából, és míg például a műszerhibákat két szóban elintézte, nekünk azokat levezetni is kell tudnunk. Lényegében a geodézia I. tantárgy 200 A4-es oldalas jegyzetét kell nekünk szinte szóról szóra tudni, mivel nálunk még történelmi áttekintésbe is belekérdezhetnek. Sőt, az előző ZH-n a sok elméleti kérdés között olyan is feltűnt, hogy xy hogyan fogalmazta meg a geodéziát. Már nem emlékszem a nevére, ezért bocsánat, nekem se lett jó a válaszom, de át tudtam csusszanni a zh-n.

Tegnap adtam le két házit, amivel elmaradtam, mert nem volt időm a tanulás miatt. 40 valahány oldal lett kinyomtatva, az egész számolás. Ez még mindig CSAK a geodézia volt. Ezen kívül heti 2 informatika zh (bevallom, ezek nem voltak nehezek), minden héten geodézia és mechanika leadandó, minden héten ábrázoló geometria zh. Ez csupán egy átlagos hét. ZH időszakban örül az ember, ha egy napra csak 2 ZH jut. De jönnek majd még finomságok, például a 4. félév állítólag alvás nélkül teljesíthető.

Nem hinném, hogy itt könnyebb lenne az élet, mint BME-n. Gyakran nem alszok, annyi dolgom van és élni sincs időm. De mégis mindenhol azt látom, hogy "csak a BME, a többit felejtsd el", sőt, volt aki el is kezdte lealacsonyítani az összes vidéki egyetemet.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy miért kell lenézni minden műszaki szakot, ha azt nem a BME-n oktatják? Persze akinek nem inge, ne vegye magára, de írhat véleményt a tapasztalatairól.


2011. máj. 5. 22:25
1 2 3 4
 31/31 Zoliol ***** válasza:
Mivan az SZTEvel?a 5-6 éven belül ott leszek matek szakon egyetemista vele mivan?
2011. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!