Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyeseknek a gondolkodása...

Egyeseknek a gondolkodása miért szűkül a BME-re?

Figyelt kérdés

Olyan idegesítő, hogy mennyire sznobok tudnak lenni egyesek. A sok BME-s lenézi a többi egyetemet, ahol műszaki oktatás folyik. Azt hiszik, hogy a mi seggünknek megkegyelmeztek és sokkal többet kell tanulniuk. Ez nem így van.

Nálunk is sokan megbuknak. Harmadik félévre a 120-ból menetrend szerint eljutnak 5-10-en. Az előző évfolyamban 4 vagy 5 mintaterves került át harmadik félévre. Mindemellett megnéztem egy bme-s jegyzetet konkrétan geodéziából, és míg például a műszerhibákat két szóban elintézte, nekünk azokat levezetni is kell tudnunk. Lényegében a geodézia I. tantárgy 200 A4-es oldalas jegyzetét kell nekünk szinte szóról szóra tudni, mivel nálunk még történelmi áttekintésbe is belekérdezhetnek. Sőt, az előző ZH-n a sok elméleti kérdés között olyan is feltűnt, hogy xy hogyan fogalmazta meg a geodéziát. Már nem emlékszem a nevére, ezért bocsánat, nekem se lett jó a válaszom, de át tudtam csusszanni a zh-n.

Tegnap adtam le két házit, amivel elmaradtam, mert nem volt időm a tanulás miatt. 40 valahány oldal lett kinyomtatva, az egész számolás. Ez még mindig CSAK a geodézia volt. Ezen kívül heti 2 informatika zh (bevallom, ezek nem voltak nehezek), minden héten geodézia és mechanika leadandó, minden héten ábrázoló geometria zh. Ez csupán egy átlagos hét. ZH időszakban örül az ember, ha egy napra csak 2 ZH jut. De jönnek majd még finomságok, például a 4. félév állítólag alvás nélkül teljesíthető.

Nem hinném, hogy itt könnyebb lenne az élet, mint BME-n. Gyakran nem alszok, annyi dolgom van és élni sincs időm. De mégis mindenhol azt látom, hogy "csak a BME, a többit felejtsd el", sőt, volt aki el is kezdte lealacsonyítani az összes vidéki egyetemet.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy miért kell lenézni minden műszaki szakot, ha azt nem a BME-n oktatják? Persze akinek nem inge, ne vegye magára, de írhat véleményt a tapasztalatairól.


2011. máj. 5. 22:25
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
2 hete? Nekem az egész félév így telt. De gyakran aludni sincs időm, ma se aludtam, de véget ért a szorgalmi időszak így tudok egyet pihenni. Meg se tudom számolni, hogy hány napot hagytam ki alvás nélkül már.
2011. máj. 6. 16:21
 22/31 A kérdező kommentje:
És ha már ezzel dobálózunk, az életvitelem miatt energiaital és kávéfüggő lettem.
2011. máj. 6. 16:22
 23/31 anonim ***** válasza:
54%

Az a 1,5 év a földmérő- és térinformatikai mérnöki mesterszak.


Vannak földmérők akik az építkezéseken pontokat tűznek ki, vagy meglévő szerkezetet mérnek fel és nem a földhivatalban szeretnének dolgozni. Nekik nem árt tudniuk, hogy mi az a cölöpösszefogó gerenda, amikor mondjuk annak a pontjait kell kitűzni...


Én elhiszem, hogy nálatok sem könnyű a helyzet, de ha ez nem tetszik, akkor ne legyél mérnök, válassz inkább egy büfészakot...

2011. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
igaza van a 19:13asnak. ne rinyálj, hanem menj el a GDF-re, ha ennyire nem tetszik...
2011. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Most ti miről beszéltek? Ne tereljétek el a témát. Hol mondtam én, hogy utálom azt, amit csinálok? Csak nehéz. Azt akartam ezzel pont kihangsúlyozni, hogy ne gondoljátok azt, hogy csak nálatok folyik húhadekomoly istencsászár oktatás.
2011. máj. 6. 21:55
 26/31 A kérdező kommentje:

Az Msc-t se tudom, hogy miért hoztad fel. Semmi értelme, én is ugyanúgy bejuthatok Msc-re, mint te.

A dolog többi részére nem kívánok válaszolni. Nem mértem még ki épületet, így nem mondhatok semmit biztosra, csupán azt gondolom, hogy nekem nem kell értenem egy épület elemeihez ahhoz, hogy leírás alapján kijelöljek pontokat.

2011. máj. 6. 21:57
 27/31 anonim ***** válasza:
"hogy nekem nem kell értenem egy épület elemeihez ahhoz, hogy leírás alapján kijelöljek pontokat." - ezt most komolyan gondolod? szerinted akkor az ipari forma és terméktervező mérnököknek miért kell tanulni műszaki rajzot, modellezni cadben csapágyházat, ha nekik nem kell tudni, hogy hogyan is működik az? a biztonságtechnikai mérnökök miért tanulnak épületgépészetet? a mérnökök miért tanulnak gazdaságtant?
2011. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Hogy miért? Hogy legyen mivel húzni az emberek idejét. De ha kíváncsi vagy rá, a mechanika jegyzetem fele épületszerkezetekről szól. De ha még arra is kíváncsi vagy, ez a szak (mert nem, nem ugyanaz mint a bme-s földmérő szakirány) másról szól, mint ami BME-n megy. Én nem építőmérnök leszek, hanem földmérő és földrendező mérnök.
2011. máj. 6. 22:15
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Te még csak az első évedet csinálod, én már végeztem BSc-én,nemsokára diplomázom mesterszakon. Kicsit jobban értem, hogy miért kell a szakmához kevésbé kapcsolódó dolgokat is tanulni (például én régen teljesen feleslegesnek tartottam a geodéziát, most örülök, hogy még álmomból felverve is pontra tudok állni egy teodolittal). Attól még, hogy most időhúzásnak tartasz egyes dolgokat, szerintem később még kiderülhet, hogy szükség van rá.


Én már csináltam épületfelmérést (szerkezetes létemre) és nem árt tisztában lenni a szerkezet statikai működésével, mert egyébként nem tudod, hogy mik a kritikus pontok. Ezért gondolom, hogy nem árt nem csak a földméréshez érteni.


Ha szereted amit tanulsz, akkor miért panaszkodsz?

És miből gondolod, hogy a BME építősök lenézik a többi egyetemet/fősulit?

Valamint, mire alapozod, hogy nálunk tömegmérnök képzés folyik? Vannak statisztikáid, ismersz olyanokat akik itt végeztek?

2011. máj. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ez a szokásos kisebbségi komplexus a legtöbb egyetemistánál az ELTE-BME-BCE-vel szemben. Semmi okuk nincs rá, mégis utálnak minket, mivel mi jobb helyre járunk, de ezt ők cáfolni akarják, hogy ők se járnak szar helyre, ezért feltesznek egy ilyen hülye kérdést a gyakorinak tök gyerekes módon, hogyhátha ezzel megváltják a világot. Tudod miért tartják a bme-t a legtöbbre? mert van történelme, innen fakad az összes mérnöki tudomány az országban és ezen csak úgy lehet változtatni, hogyha megveritek a bme-t a szakmai versenyeken. hajrá, bizonyítsatok ott!
2011. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!