Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyeseknek a gondolkodása...

Egyeseknek a gondolkodása miért szűkül a BME-re?

Figyelt kérdés

Olyan idegesítő, hogy mennyire sznobok tudnak lenni egyesek. A sok BME-s lenézi a többi egyetemet, ahol műszaki oktatás folyik. Azt hiszik, hogy a mi seggünknek megkegyelmeztek és sokkal többet kell tanulniuk. Ez nem így van.

Nálunk is sokan megbuknak. Harmadik félévre a 120-ból menetrend szerint eljutnak 5-10-en. Az előző évfolyamban 4 vagy 5 mintaterves került át harmadik félévre. Mindemellett megnéztem egy bme-s jegyzetet konkrétan geodéziából, és míg például a műszerhibákat két szóban elintézte, nekünk azokat levezetni is kell tudnunk. Lényegében a geodézia I. tantárgy 200 A4-es oldalas jegyzetét kell nekünk szinte szóról szóra tudni, mivel nálunk még történelmi áttekintésbe is belekérdezhetnek. Sőt, az előző ZH-n a sok elméleti kérdés között olyan is feltűnt, hogy xy hogyan fogalmazta meg a geodéziát. Már nem emlékszem a nevére, ezért bocsánat, nekem se lett jó a válaszom, de át tudtam csusszanni a zh-n.

Tegnap adtam le két házit, amivel elmaradtam, mert nem volt időm a tanulás miatt. 40 valahány oldal lett kinyomtatva, az egész számolás. Ez még mindig CSAK a geodézia volt. Ezen kívül heti 2 informatika zh (bevallom, ezek nem voltak nehezek), minden héten geodézia és mechanika leadandó, minden héten ábrázoló geometria zh. Ez csupán egy átlagos hét. ZH időszakban örül az ember, ha egy napra csak 2 ZH jut. De jönnek majd még finomságok, például a 4. félév állítólag alvás nélkül teljesíthető.

Nem hinném, hogy itt könnyebb lenne az élet, mint BME-n. Gyakran nem alszok, annyi dolgom van és élni sincs időm. De mégis mindenhol azt látom, hogy "csak a BME, a többit felejtsd el", sőt, volt aki el is kezdte lealacsonyítani az összes vidéki egyetemet.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy miért kell lenézni minden műszaki szakot, ha azt nem a BME-n oktatják? Persze akinek nem inge, ne vegye magára, de írhat véleményt a tapasztalatairól.


2011. máj. 5. 22:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
Ezt egy munkáltatónak vesd fel. A BME-sek véleménye nem a lenézésről szól, hanem a munkáltatók véleményét tükrözi.
2011. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

22:30

A munkáltatók szerintem le se sza.rják, ha tetszel nekik egy meghallgatáson és látják benned a lehetőséget, már be is kerültél. Csak azért felvenni valakit, mert BME-re járt (ami nem biztosíték arra, hogy tudja is rendesen a dolgát) szerintem elég nagy balhúzás.

2011. máj. 5. 22:34
 3/31 A kérdező kommentje:

Mellesleg ez is lehet kétélű dolog. Ha egy vidéki műszakisnak tele van a töke a BME-sek sznobságából és van egy cége, akkor valószínűleg egy BME-s rosszabb esélyekkel indul nála egy meghallgatáson.

Mint mondtam, mi se tanulunk kevesebbet, vállalkozni ugyanúgy jogunk van, így ez is teljesen reális lehet.

2011. máj. 5. 22:37
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oktatás színvonalát vonják ma már szerintem leginkább kétségbe, csupán a név nem mindegy. Nem mindegy, hogy az önéletrajzodban három BME-s diploma van, vagy egy Gábor Dénes, csak hogy a szélsőségeket említsem. Nem nekem vagy neked nem mindegy, hanem a munkáltatók fejében él még mindig, hogy BME a király, a többi kuka. Talán ez száll sokak (nem mindenki) fejébe. Én sem BME-n végzek, egy relatíve iszonyat pici főiskolára járok, amiért mindig kiröhögnek, de amikor elárulom, hogy ezt a műszaki szakot jó közelítéssel még BME-n sem oktatják mindig, hiszen olyan alacsony a létszám, csak is itt, rögtön magyarázkodni kezd mindenki. :) Ennek ellenére én büszke vagyok arra, hogy itt vagyok, itt tanulok, akkor is ha néhányan kinevetnek. Imádom a szakomat, és nem állítom hogy az ország legnehezebben megszerezhető diplomája lesz az enyém, de nem könnyű, ezen a héten pl 2 órákat aludtam, de én vállaltam, szeretem, és a munkám eredményes, így lelkes vagyok! :) Én szeretem, én tudom miért csinálom azt amit, mások véleményére meg magasról tojok :)
2011. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

22:37

Megkérdezhetem, hogy mit tanulsz? Az én szakomat se oktatják BME-n ilyen formában,sőt, sehol az országban, szóval mondhatni félig egyedi szaknak minősül. Földmérő- és földrendező mérnöknek tanulok, míg BME-n építőmérnökin belül lehet szakosodni földmérőnek. Ezért is mondhatni, hogy egy BME-s tömeg-műszakissal szemben több eséllyel indulok az életben, habár a válság miatt a földmérő szakma is kezd telítetté válni.

2011. máj. 5. 22:44
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Vízépítőmérnöknek tanulok, bár hasonló formája van BME-n, de nem ugyanez.
2011. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj, azért szidni a BME építőt, mert geod 1, 2-n nem olyan mélységekben tanítják a földmérést, mint nálatok nem kell. Itt egybe van olvasztva több építőmérnökséggel kapcsolatos dolog, első 3 félévben csak belekóstolsz a vízépítősdibe, a földmérősdibe, szerkezetépítősdibe. Elmélyülten egyiket sem tanulod, épp azért, hogy tudj választani közülük majd. A későbbiek során egy geoinfó szakirányos is megtanulja szerintem azt, amit ti.
2011. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Itt szó sincs arról, hogy az egyetem minőségét szidnám. Itt arról van szó, hogy a tanulók hozzáállásán kéne változtatni.
2011. máj. 5. 23:28
 9/31 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk vizeseknél is általános dolgokról szól az első két év, csak ezután kell a két vizes irány közül választani, és igazán szaktárgyakat tanulni. Ugyanúgy megy mint BME-n vagy bárhol máshol, csak nálunk nem lehet 8 féle szakirányból választani, csak kettőből. Mechanika mellett nálunk geodézia a másik olyan tantárgy, amit véresen komolyan kérnek vissza, és ugyan történelmi mélységekbe szerencsére nem kell elmélyülni, de mindent meg kell tanulnunk részletesen az alapoktól. Én ugyan nem tudom BME-n mit tanítanak, de amit a kérdező leírt, javarészt nálunk is van.

Természetesen sokad éven már hülyeség lenne hasonlítgatni a földmérők geodéziáját, a szerkezetépítők mechanikáját, és a vízépítők hidrológiáját/hidraulikáját (stb) más szakirányok ugyanezen tárgyaival, hiszen teljesen más irányokról, mélységekről beszélünk.

2011. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Természetesen arra írtad, hogy a bme-t lenézem, mert megemlítettem azt, hogy mi mélyebben tanuljuk a geodéziát. Ez nem azt jelenti, hogy ennek értelme is van. Gyakorlati haszna számunkra nem lesz, következő félévre valószínűleg már el is felejtem, mert nem használom.

Csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy itt is van olyan kemény élet, mint BME-n.

2011. máj. 5. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!