Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy egyeseknek...

Miért van az, hogy egyeseknek megy a matek, másoknak nem?

Figyelt kérdés

Nemtől eltekintve. Már bizonyították, hogy a lányok is tudnak olyan jól számolni mint a fiúk. Nem ez érdekel, és kérlek erről ti se írjatok.


Inkább arról, hogy:


- mindenki érettségiig eljutva tanul 12 évnyi matekot, de van aki vért izzadva újra meg újra meg kell tanulnia az adott anyagrészt.

- vagy azért mert bemeséli magának, hogy ez nem megy és rossz a hozzáállása? hogyan lehet egyik percről a másikra ezt a hozzállást megváltoztatni?

- miért ilyen rossz a felfogóképességem? mert eleve tudom, hogy ez engem nem érdekel és blokkolom magam ellene?


segítsetek, mert nagyon szenvedek ettől. Köszönettel....


2010. dec. 9. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Más képességűek az emberek. Vki szépen tud énekelni, vki jól rajzol, vkinek meg jó a logikája. Bár szerintem vmilyen szinten fejleszthető.

És a tanáron is sok múlik. Meg hát az alapokon...ha az alapok hiányoznak, akkor utána marha nehéz:S

2010. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a képességek különböznek, másrészt a matek lineárisan épül fel. Ha valamit nem értettél, nem fogsz semmitsem érteni, ami utána jön.
2010. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha valakinek vért izzadva kell újra meg újra tanulnia ugyanazt az anyagrészt, akkor az azt jelenti, hogy sosem tanulta meg rendesen, nem értette meg, és nem sajátította el készség szintjén. Ha pedig ezek nincsenek meg, akkor azt minden későbbi anyagrésznél, ami arra épül, meg fogja szenvedni - márpedig ahogy már írták, a matekban eléggé egymásra épülne a dolgok.


Nagyon valószínű, hogy a rossz tapasztalatok miatt eleve már szenvedésként tekintesz a matekra, és úgy is tekintesz rá - és pont a matek az a tárgy, amiben ez a leginkább megbosszulja magát. Ezen csak tudatosan lehet változtatni, nem szabad pánikolva vagy ellenérzésekkel leülni matekozni, hogy ez milyen hülyeség, meg én ezt úgyse tudom. A legtöbbször ez az, ami teljesen ellehetetleníti az egészet, és ha ezen túljut az ember, akkor már mindjárt rádöbben olyan egyszerű dolgokra, amik addig felfoghatatlannak tűntek. Ki kell üríteni magadból az ilyen felesleges dolgokat, el kell dönteni, hogy most igazán matekkal fogok foglalkozni, és nem fogok szenvedni (az emberben van ilyen reflex, hogy hajlamosabb inkább szenvedni, és azzal foglalkozni, mint az előtte lévő feladattal), és csak a feladattal foglalkozni, mondhatni érzelmek nélkül.

2010. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem például elég kiemelkedőek a matematikai képességeim, viszont idegen nyelven nem tudok megtanulni. másoknak meg az megy könnyen. ez van. ki kell használni az adottságokat.
2010. dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt ehhez is kell egy adottság, úgy könnyebb. Másrészt, persze az is meg tudja tanulni, aki alapjában nem ilyen beállítottságú, de nekem pl. már kicsi koromban nagyon elvették tőle a kedvem. Mindig mondogatta nekem a tanítónénim, hogy "te úgyse értesz a matekhoz, neked ez nem megy, nem fogod tudni" Ha egy hat éves gyereknek állandóan ezt mondogatják, már az elején elmegy a kedve az egésztől, és szenvedés lesz neki a matek.
2010. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!