Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van h egyeseknek olyan...

Miért van h egyeseknek olyan sok adatik a jóból, másoknak meg szinte semmi?

Figyelt kérdés
es itt most nem a penzrol van szo
2010. nov. 9. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is sokat agyalok. Főleg amikor ránézek egy pár haveromra, tökéletes fogsor -volt, hogy hónapokig nem mosott fogat-, tökéletes arcbőr, normál testalkat. Én meg kis termetű vagyok, járom a bőrgyógyászokat, pedig édességet, zsírost, olajast nem eszek, állandóan mosom az arcom. A fogaim, mint a szöges kerítés, legalább két évig kell hordja fogszabit, pedig mindig mosom a fogam. Szóval tényleg van akiknek annyira egyszerű, viszont vannak akik ekkora előnnyel sem tudtak többet elérni mint én.
2010. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

A válaszom nem megfogható, de talán igaz. Lehet, hogy létezik áldás és átok.

valaki áldott. Rá nem kell irigykedni.

Valaki meg átkozott. Vele nem tudom mit kell csinálni.

Szerinted?

2010. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
73%

Én is épp ezen gondolkoztam... például miért van az, hogy valaki semmit se tesz érte, és tapadnak rá a fiúk, a barátok, a szerencse, és más, aki küzd, aki hisz, remél, azt levegőnek nézik? Egyszerűen csak... az élet kegyetlen.

Ez már vallásos kérdés, de van aki úgy hiszi, hogy ez a jutalmunk előző életünkben megtett dolgokért... nem tudom...

2010. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Joseph Murphy:

"Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát."


szóval ebből kiderülhet, hogy minden olyan, amilyennek megéljük...mindenki olyan, amilyennek gondolja magát...s nyilván olyan "jeleket" sugároz a többi ember felé...Másrészről pedig ez relatív azért...mert lehet mondjuk rám olyan nők tapadnak, akik neked nem tetszenek...akkor most kiváltságos vagyok veled szemben? Nem hinném...de ez lehet fordítva is. Tudod nem az a gazdag(nem annak a legjobb) akinek nagy a vagyona(pénz, nők, autók, házak, komoly munkahelyek), hanem kinek kevés a vágya. Tehát lehet neked már most jó minden, csak kicsit a hozzáállásodon kéne változtatni, és belátni ezt azt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lastoneleft jól írja, csak a perspektíván kell változtatni, és hidd el, egyből egy másik világot fogsz látni :D
2010. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem mostanában sok jó jut és ez így van jól :D
2010. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az élet mindenperce egy próbatétel.. sokszor akinek mindene meg van rosszabbul jár mint akinek semmije... mert más dolgok állnak a háttérben.. ha vlki mindig jó, mindig remél, mindig szeret.. annak az életet mindig gyönyörű lesz, még ha kivülről azt látjuk semmije sincs... az h mi áll a birtokodban bennt dől el magadban
2010. dec. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem a külsőségeket lehet kompenzálni a belső értékekkel. Van akinek külsőleg megadatik a jóból, de kb. egy kiló kenyeret nem tudnak értelemesen kikérni egy boltból:) Sok szép ember csak a testéből tud megélni és nem csak a prostikra gondolok. Szóval semmi elkeseredés. Lehet valójában gazdag vagy;)
2010. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy a világ gazdasági termelésének hasznából a Föld lakosságának 1-2%-a részesedik?


Miért hal meg annyi gyermek éhen, vagy fertőzésektől, miközben már az emberiség járt a Holdon?


Miért születik valaki végtagok nélkül, a másik pedig képes világcsúcsot felállítani?


Ezen a Földön nincs igazság, és ez a világ nem az egyenlő esélyek világa.


Az átokról: az Isten azt mondja, hogy azok veszik magukra az átkot, akik Őt gyűlölik. (Tízparancsolat II. Móz. 20:5)


Az áldás pedig azoké, akik szeretik Őt, és parancsolatait megtartják. (II. Móz. 20:6)


Minden ember fordulhat az Istenhez segítségért. Ezért senki sem mondhatja, hogy neki semmi sem adatott, mert megszólíthatja Teremtőjét. A hit az olyan adomány, amely csak keveseknek adatott meg, mert csak kevesen voltak méltók rá, bár bárki megragadhatja.

2012. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!