Miért van az, hogy egyeseknek rengeteg teje van, míg másoknak nagyon kevés, vagy szinte alig?
Biztos múlik a genetikán és h mennyi a tejmirigy, de szerintem először is fejben dől el az egész. Sokan mondják , h pedig ők akarnak szoptatni, de nem sikerül. Szerintem az ilyen csak a külvilág felé közli ezt.
Ha te nagyon szeretnél szoptatni,hidd el sikerülni is fog, csak bíznod kell magadban!!
Szervi, genetikai oka szerintem 1-2%-nak lehet.
A többi pedig tájékozatlanság, türelmetlenség, hamar feladják a dolgot, rossz tanácsokat fogadnak meg.
Betti válasza:
Hát ez jó kérdés.Annyi biztos,hogy én soha semmi csodaszert nem ittam,mégis napi 2 liter tejem volt.Már 1 éves a babám,de még mindig több,mint 1,5 liter van naponta.Anyatejleadó vagyok.
Egyik ismerősöm első babájánál mindig pótolt tápszerrel,de a másodiknál jobban odafigyelt az ivásra stb. és őt tudta kizárólag szoptatni.
Szerintem neked is sikerülhet,légy kitartó,ami rajtad múlik tedd meg,aztán ha mégsem,hát az sem katasztrófa.
Üdv
nagyon sok tényezőtől függ. biztos, hogy van, akiknek genetikai okból nem sikerül. de ez a kevesebb.
nagy mértékben függ a környzettől; nem stresszes? támogatják a családtagok?
számít a hozzáállás (csak megpróbálom, nem sikerül, feladom? vagy utánajárok, mert AKAROM?)
és számít, hogy jó helyről kérdezi az információskat? nagyon sok téves felfogás kering a szoptatásról (még szüleink idejéből. sajnso még sok orvos is téves dolgokat állít.), kell tudni jó helyről kérdezni, ahol tényleg értenek hozzá.
Ha a genetika az öröklést jelenti, akkor én a rossz szoptatási minta öröklését tartom a legfontosabb oknak. Szerintem ezen bukik el azoknak az anyukáknak a nagy része, akiknek nem úgy sikerül, ahogy szerették volna. Ebben mindaz beletartozik, amit feljebb is felsoroltak a támogatottságról, tanácsokról stb.
Az igazi genetikai okok, mint kevesebb tejmirigy vagy kisebb tárolókapacitás viszonylag kevés anyukát érintenek.
És van még egy, amit szerintem kevesen vesznek számításba: a hormonális hatásokat. Rengeteg nő szed manapság tablettát, akár a terhesség előtt, akár szoptatás alatt. Elvileg ezek az orvosok szerint biztonságosak és nem károsak sem a nőre, sem a babára nézve, de én szemszer nem hiszem ezt el.
Bizton állíthatom,hogy SZOPTATNI SZERETNÉM a fiamat,nem a külvilágnak szól!Akarom és türelmes is vagyok,kipróbáltam mindent amit csak lehet 1 hónapos a fiam és mégis kell neki pótlás!nem vagyok kezdő mivel 4.babám.De már nem ostorozom magam,mert az,hogy szenvedünk én attól,hogy nincs elég tejem ő meg attól,hogy éhesen alszik el és alszik fél órát majd lélekszakadva bőmből,mert éhes.....tehetem mellre egész nap(volt rá példa)akkor sem lett több tejem:(
Ja a felállás az első gyerekem 1éves koráig
a második 3 hónapig
a harmadik pedig pótlással az első pillanattól 1 éves koráig szopizott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!