Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy egyeseknek...

Miért van az, hogy egyeseknek rengeteg teje van, míg másoknak nagyon kevés, vagy szinte alig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Genetika. Legalábbis nálunk ezt mutatja a "statisztika". Hiába szedtem én bármit, ami elvileg elősegíti a tej megindulását, nem volt egy csepp sem... Ugyanez volt a felmenőimnél is :s
2011. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi máson nem múlik, minthogy kinek mennyi tejmirigye van. Akinek sok, annak van teje, akinek kevés, ha a feje tetejére sem áll, akkor sem lesz teje. Ezért nem szabad lelki ismert furdalást csinálni az egészből, mert senki nem tehet róla, ha nincs tejmirigye.
2011. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:( Ez szomorú! Akkor számíthatok rá,hogy most sem tudok majd kizárólag szoktatni!
2011. júl. 25. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos múlik a genetikán és h mennyi a tejmirigy, de szerintem először is fejben dől el az egész. Sokan mondják , h pedig ők akarnak szoptatni, de nem sikerül. Szerintem az ilyen csak a külvilág felé közli ezt.

Ha te nagyon szeretnél szoptatni,hidd el sikerülni is fog, csak bíznod kell magadban!!

2011. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szervi, genetikai oka szerintem 1-2%-nak lehet.


A többi pedig tájékozatlanság, türelmetlenség, hamar feladják a dolgot, rossz tanácsokat fogadnak meg.

2011. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Hát ez jó kérdés.Annyi biztos,hogy én soha semmi csodaszert nem ittam,mégis napi 2 liter tejem volt.Már 1 éves a babám,de még mindig több,mint 1,5 liter van naponta.Anyatejleadó vagyok.

Egyik ismerősöm első babájánál mindig pótolt tápszerrel,de a másodiknál jobban odafigyelt az ivásra stb. és őt tudta kizárólag szoptatni.

Szerintem neked is sikerülhet,légy kitartó,ami rajtad múlik tedd meg,aztán ha mégsem,hát az sem katasztrófa.

Üdv

2011. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok tényezőtől függ. biztos, hogy van, akiknek genetikai okból nem sikerül. de ez a kevesebb.

nagy mértékben függ a környzettől; nem stresszes? támogatják a családtagok?

számít a hozzáállás (csak megpróbálom, nem sikerül, feladom? vagy utánajárok, mert AKAROM?)

és számít, hogy jó helyről kérdezi az információskat? nagyon sok téves felfogás kering a szoptatásról (még szüleink idejéből. sajnso még sok orvos is téves dolgokat állít.), kell tudni jó helyről kérdezni, ahol tényleg értenek hozzá.

2011. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Nos,azt nem állítom, hogy főleg genetikai okai vannak, de bizonyára ez is nyom a latban. Azért az nem lehet egészen véletlen, hogy pl. az én közvetlen környezetemben is azt tapasztalom, hogy a családom szinte egyik nő tagja sem volt (velem együtt) az a "jól tejelő" fajta. Másrészt itt van a párom családja, ahol az édesanyja és a húga is könnyedén és sokáig szoptattak, mindenféle erőfeszítés nélkül. Én magam mindegyik babámnál nagyon is sokat küzdöttem a szoptatásért, valóban küzdöttem és mégsem nagyon sikerült. Teszem hozzá, hogy a körülményeim, főleg a támogatottságom nagyon sok kívánnivalót hagytak maguk után. Most, a 4. babámmal vagyok itthon, és másik párom van, egészen mások sokkal ideálisabbak a körülményeim, mégsem tudok rendesen szoptatni, pedig iszom, eszem, sokat teszem mellre, pihenek, amennyit 3 másik gyerek mellett csak lehet. Az mindenesetre biztos, hogy a közvélemény nagyon sokat tud ártani a kismamák önbecsülésének azzal a hozzáállással, hogy aki nem szoptat, az nem is anya. Szörnyű lelkiismeret furdalást tudnak okozni a legjobb szándékú és lelkületű anyukáknak is.
2011. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Ha a genetika az öröklést jelenti, akkor én a rossz szoptatási minta öröklését tartom a legfontosabb oknak. Szerintem ezen bukik el azoknak az anyukáknak a nagy része, akiknek nem úgy sikerül, ahogy szerették volna. Ebben mindaz beletartozik, amit feljebb is felsoroltak a támogatottságról, tanácsokról stb.

Az igazi genetikai okok, mint kevesebb tejmirigy vagy kisebb tárolókapacitás viszonylag kevés anyukát érintenek.


És van még egy, amit szerintem kevesen vesznek számításba: a hormonális hatásokat. Rengeteg nő szed manapság tablettát, akár a terhesség előtt, akár szoptatás alatt. Elvileg ezek az orvosok szerint biztonságosak és nem károsak sem a nőre, sem a babára nézve, de én szemszer nem hiszem ezt el.

2011. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Bizton állíthatom,hogy SZOPTATNI SZERETNÉM a fiamat,nem a külvilágnak szól!Akarom és türelmes is vagyok,kipróbáltam mindent amit csak lehet 1 hónapos a fiam és mégis kell neki pótlás!nem vagyok kezdő mivel 4.babám.De már nem ostorozom magam,mert az,hogy szenvedünk én attól,hogy nincs elég tejem ő meg attól,hogy éhesen alszik el és alszik fél órát majd lélekszakadva bőmből,mert éhes.....tehetem mellre egész nap(volt rá példa)akkor sem lett több tejem:(

Ja a felállás az első gyerekem 1éves koráig

a második 3 hónapig

a harmadik pedig pótlással az első pillanattól 1 éves koráig szopizott.

2011. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!