Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyeseknek a gondolkodása...

Egyeseknek a gondolkodása miért szűkül a BME-re?

Figyelt kérdés

Olyan idegesítő, hogy mennyire sznobok tudnak lenni egyesek. A sok BME-s lenézi a többi egyetemet, ahol műszaki oktatás folyik. Azt hiszik, hogy a mi seggünknek megkegyelmeztek és sokkal többet kell tanulniuk. Ez nem így van.

Nálunk is sokan megbuknak. Harmadik félévre a 120-ból menetrend szerint eljutnak 5-10-en. Az előző évfolyamban 4 vagy 5 mintaterves került át harmadik félévre. Mindemellett megnéztem egy bme-s jegyzetet konkrétan geodéziából, és míg például a műszerhibákat két szóban elintézte, nekünk azokat levezetni is kell tudnunk. Lényegében a geodézia I. tantárgy 200 A4-es oldalas jegyzetét kell nekünk szinte szóról szóra tudni, mivel nálunk még történelmi áttekintésbe is belekérdezhetnek. Sőt, az előző ZH-n a sok elméleti kérdés között olyan is feltűnt, hogy xy hogyan fogalmazta meg a geodéziát. Már nem emlékszem a nevére, ezért bocsánat, nekem se lett jó a válaszom, de át tudtam csusszanni a zh-n.

Tegnap adtam le két házit, amivel elmaradtam, mert nem volt időm a tanulás miatt. 40 valahány oldal lett kinyomtatva, az egész számolás. Ez még mindig CSAK a geodézia volt. Ezen kívül heti 2 informatika zh (bevallom, ezek nem voltak nehezek), minden héten geodézia és mechanika leadandó, minden héten ábrázoló geometria zh. Ez csupán egy átlagos hét. ZH időszakban örül az ember, ha egy napra csak 2 ZH jut. De jönnek majd még finomságok, például a 4. félév állítólag alvás nélkül teljesíthető.

Nem hinném, hogy itt könnyebb lenne az élet, mint BME-n. Gyakran nem alszok, annyi dolgom van és élni sincs időm. De mégis mindenhol azt látom, hogy "csak a BME, a többit felejtsd el", sőt, volt aki el is kezdte lealacsonyítani az összes vidéki egyetemet.

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy miért kell lenézni minden műszaki szakot, ha azt nem a BME-n oktatják? Persze akinek nem inge, ne vegye magára, de írhat véleményt a tapasztalatairól.


2011. máj. 5. 22:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
19%
Idővel majd rájössz (munkaerőpiacon) hogy teljesen értelmetlen volt ennek a kérdésnek a feltétele.
2011. máj. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
27%

látod, pont leírtad mi a különbség a bme és a többi egyetem közt... nálatok meg kell tanulni MINDENT alapiszinten, nálunk viszont csak a lényeget, de azt magas szinten meg is követelik.


és amúgy mit vártál műszakin? büfézni fogsz évekig? oda mentél, akkor tanulj...


gépészkollega - bme

2011. máj. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hogy milyen jegyzetünket nézted, de a műszerhibákról nem csak két szót kel tudnunk... Ami neten vannak fent, azok csak óravázlatok, ahhoz még tudni kel a Krauter: Geodézia jegyzet egy részét is (500 oldalas jegyzetből kb a fele).


Nálunk a geodézia történetével külön tárgy foglalkozik, azt csak az veszi fel akit érdekel, helyette fontosabb dolgokat tanítanak.


Egy BME földmérőnek azért van több esélye a munkaerő piacon, mivel ő kicsit jobban érti a többi építőmérnöki tudományt(acél és-vasbetonszerkezetek, vízépítés, út-vasútépítés, stb), mint egy NYME-es, így jobb velük dolgozni. Valamint a 4+1,5 éves képzésben van egy olyan érzésem, hogy tanulnak annyit a szakmáról mint ti 3,5 év alatt...


Mielőtt elkezdenéd fikázni a BME-t, előbb ki kéne próbálnod...

egy BME szerkezetépítő

2011. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ne etesd ezeket a trollokat, egy másik kérdésben már leírtam, hogy a BME-t maga Zeusz szrta a világra, Isten pedig a 7. napon megteremtette azokat az embereket, akik a BME-re fognak járni.

Hagyd meg őket a beszűkült kis világukban, arcoskodjanak, jobb dolguk nincs. :)

2011. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek az utolsóval. :D Nagyon jót írt.
2011. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

Neked meg más egyetemek kéne kipróbálnod, mielőtt a BME-t isteníted.

2011. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

07:46

Mégis mi az a 1.5 év? Én csak 8 félévről tudok, de világosíts fel.

Mindemellett nálunk konkrétan arra mennek (elég jó sikerrel), hogy buktassanak. Ez nem tömegképzés, csak a legjobbak érhetnek el a diplomáig. Mindemellett kit érdekel az, hogy vannak építőmérnöki előtanulmányaid? Ez meg földmérő ÉS FÖLDRENDEZŐ mérnöki, nekem meg ilyen előtanulmányaim lesznek, amit a földhivatalok szerintem jobban szeretnek, mint azt, hogy megmondom nekik, hogy: hé, az a fal ott ferde vaze.

2011. máj. 6. 15:03
 18/31 anonim ***** válasza:
hol is tanulsz te?
2011. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

15:57

Pár sorra kell csak feljebb olvasnod, de ha ez neked luxus.

2011. máj. 6. 16:15
 20/31 anonim ***** válasza:
49%
15:57es vagyok. ha ne mondod meg, akkor nem érdekel. bme-s vagyok, utálj emiatt, de én 2hete napi 3, jóesetben 4órákat alszok. jah és ha annyival jobb vagy nálunk, akkor tessék idejönni, lenyomni 2félévet 4es átlag felett és kiderül hogy mennyire is bme a bme...
2011. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!