Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülőként Ön támogatná, hogy...

Szülőként Ön támogatná, hogy a diákoknak az érettségin ne legyen kötelező tantárgy a matematika, hanem választani lehessen?

Figyelt kérdés
tegnap 17:57
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%
37# most akkor mondjam, hogy te meg helyesirasbol vagy a béka S*gge alatt, mert még vesszőt sem tudsz tenni, ahol kell?🤷 (Mielőtt belekotnel, néhol az ékezetek hiánya nekem csak amiatt van, mert telefonról írok) Amúgy nincs a béka S*gge alatt a logikai gondolkodásom, sakkozó vagyok kicsi korom óta. Viszont a matek nem érdekelt soha, ezért nem vettem a fáradságot, hogy megértsem benne a sok hülyeséget. Azért egy mondjuk gimnázium 11-12. osztályos matek már nem olyan, amit kisujjbol kiraz, aki csak figyel órán, de nem érdekli.
tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, én sosem voltam jó matekból, középiskolában pláne, ettől függeltenül azt mondom, aki nem képes egy kettes érettségit összeszedni belőle, az annyira buta és lusta, hogy jobb is, ha marad valami szakmunkásképzésnél, menjen hentesnek vagy ilyesmi.
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
9%
De nem értem...annyian írjátok, hogy kettes érettségit mindenki tud írni belőle. Igen, ez igaz. De minek olyan tantárgyból kötelezővé tenni az érettségit, amit a többség annyira utal és leszr, hogy csak a kettesre hajt belőle? Ez nem motivál senkit, főleg nem a diákokat, akiknek szerintetek annyira nagyratörő terveik kellenének, hogy legyenek..motivációs erő az, ha ők választanak egy célt, amiért apait-anyait beleadnak, hogy 110%os legyen. Jelen esetben, hogy mondjuk egy számukra valóban hasznos tantárgyat válasszanak, amibol majd kamatoztatjak a tudásukat. Nem kell ám ennyire a kettesetekre verni magatokat, az átlagnak azért annál jobban sikerül, csak hát attól értelmetlennek tartják.🤷
tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
59%

43as

Akkor ha valamit utálunk azt már ne is kelljen csinálni? Sulit is sokan utálják akkor oda se kelljen menni. Meg dolgozni is akkor azt se kelljen. Csak azért mert nem szeretik az emberek nem jelenti azt, hogy meg kell szüntetni.

Mi a számukra hasznos tárgy? A matekot mindig használni fogod már csak a boltokban is.

tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim válasza:
78%
Persze, én meg csak osztályfőnöki órából szerettem volna érettségizni… Fantasztikus ötlet, mindenki válogassa ki azt, ami tetszik, nehogy még gondolkodni és tanulni is kelljen, esetleg ki kelljen lépni a komfortzónából. Így is kb lókakit se ér egy sima érettségi.
tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
75%
Minek a nyelvtan? Úgyis a gisgugya szinten áll a legtöbb ember helyesírása. Minek olvasni? Úgyse fognak tudni írni az emberek, felesleges az olvasás is. Minek a biosz? Minek fizika? Minek irodalom? (Úgyse fog olvasni senki.) Minek kémia? Minek töri? Minek technika? Minek informatika, ha úgyis 2 évesen már a tabletet pötyögi a gyermek? Minek nyelv? Majd a netről szintén gyerekként megtanul angolul. Minek suli? Majd a sorra jó lesz a birka is. Szerintem legyen választható a suli is. Legyen még több buta ember. Nincs elég irányítható droid.
tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
72%

Én kilencedikben (de egész általánosban is szenvedtem) csúnyán megkínlódtam a matekkal. Oly annyira rettegtem a dolgozatoktól, hogy lógtam az iskolából, évvégén megbuktam és hiába izzadtam vért egy egyetemistával egész nyáron, úgysem sikerült a pótvizsga.


Aztán a harmadik nekifutásra, a harmadik esti iskolában sikerült leérettségiznem belőle.

Ott találkoztam először olyan tanárral, aki úgy magyarázta el a matekot, hogy életemben először megértettem, és alkalmazni tudtam a tanultakat, illetve nem féltem, nem szorongtam a dolgozatok alatt.

Évtizednyi traumát törölt ki az a tanárnő 1 év alatt.


De a sok rossz ellenére sem támogatnám a matek eltörlését. Inkább a türelmes, értőn magyarázó tanárok képzését.

tegnap 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
64%

41, egy db vesszőt hagytam le. Én is telóról írok. De itt egy pár vessző, oszd be: ,,,,, 🤣 (foglalkozom a munkám során helyesírással eleget, itt telón, szabadidőmben elengedem magam, a gisgutya szintűeknek már ez is magas.)

De a kettős mérce miértjére úgy látom, nem sikerült magyarázatot adni. Miért lusta a reál beállítottságú, és miért szimplán más beállítottságú, aki a humán tárgyakból jó?

tegnap 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
56%
Aki 2esre tudja a gimis matekot az nem való semmilyen felsőoktatási intézménybe.
tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
55%

A 47. hozzászoló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy nem vagyok buta, négyesnél rosszabb érettségim nem lett, infóból ötös érettségit írtam, mert azt szerettem, még az excel is jól ment, pedig ott is vannak függvények.


Most sem kedvencem a matek, a logikai feladatok. De ez van. Szerencsére a hivatásom nem kíván meg tőlem ilyen jellegű dolgokat. Én más területen vagyok erős, s ez szerintem így van rendjén.

tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!