Szülőként Ön támogatná, hogy a diákoknak az érettségin ne legyen kötelező tantárgy a matematika, hanem választani lehessen?
#10
Az irodalmat, történelmet mindenki meg tudja tanulni, de a matekkal sokaknak gondja van. Irodalom és történelem soha nem okozott pszichés zavart a diákokban, de a matematika igen:
A válaszokat/szavazatokat köszönöm.
Sziasztok.
#9 Aki színész akar lenni, attól nem kérik az érettségijét, még egyetemi felvételin sem. Nemhogy matekból, magyarból SE. Többkörös felvételi vizsga van.
Ha olyan irányba megy tovább, amihez nem kell a matek, akkor úgyse azt a százalékot nézik a felvételin. A kettest meg nem nagy truvály összehozni. 25 pont. Az első feladatrész, amit kilecedikes tudással teljesíteni lehet, pont ennyi, meg még egy két pont a másik részen, biztos, ami biztos, és meg is vagy.
A százalékból számított pontok duplázás most is él a felvételin, nem kell a lehúzott átlag miatt picsogni, jó érettségit kell írni abból, ami számít.
9es színésznek nem is nagyon kell érettségi. Ha megfelel a több körös felvételin akkor lehet. Bár a mai világban ha nincs ismeretséged akkor a színészet max hobbi lehet megélni nem fogsz belőle.
Gyerekként én is szerepeltem egy-két reklámban és egy sorozat egyik epizódjában is, de ennyi.
Elnézve a tarsadalmi matektudás szintjét nemhogy kivenném a kötelezők közül, de még valami sima logikát is tennék be mellé kötelezőként, középiskolában pénzügyet, vagy több fizikát. Mondjuk a törit, azt tenném választhatóvá. Helyette lehetne valami alap pszichológia/jog/ kreativitás fejlesztő/ kresz/ vagy valami életben hasznosítható tárgy. De inkább pszichológiára voksolok.
Amúgy meg melyik kisiskolás tudja, hogy mi lesz? Nem sokan. Az, hogy az emberek nagy része gyengébb egy tantárgyból, nem azt jelenti, hogy felesleges a tárgy.
#16
Ha ez bekövetkezik valamikor, akkor ne csodálkozz, ha tömegesen hagyják majd ott a sulit, és mennek mondjuk influencernek. 😅
Az emberek többsége nem szereti a matekot, fizikát, soha nem is használja. Ezek réteg tantárgyak, amik annak való, akiknek jó esze van hozzá. Egy "halandó" sosem lesz jó matekos.
A matek teljesen másfajta képességeket fejleszt, mint pl az irodalom. Segíti az absztrakt gondolkozást, fejleszti a logikát, az analitikus gondolkozást stb. Nem azért kell matematikát tanulni, hogy az adott feladatot megtudja oldani és mindenki deriválni, integrálni fog felnőttként (ez szokott lenni sokszor a példa a "mi szükség van a matek tudásra" kérdéseknél, azért hoztam ezt fel), hanem magát a gondolkozási sémákat változtatja meg az alap matematikai ismeret. Ahogy a rengeteg verstanulás sem azért van, hogy a verset magát tudja, hanem a verstanulás, szöveg magolás segíti a memóriát fejleszteni, előhívni emléket stb. Nem azért, hogy majd idézni tudjon a Toldiból. A szövegértés, helyesírás, általános műveltség (irodalmi, történelmi stb) miatt is tanulják ezeket, a matekot meg amiatt, amit írtam.
Hozzáteszem: épphogy hármassal csúsztam át a matek érettségin 🤷🏼♀️. Sokat küzdöttem vele, mégse gondolom, hogy kikéne venni az érettségi tárgyak közül. De normális matematika oktatásra, matematika tanárokra baromi nagy szükség lenne, hogy ne utálják meg a matekot már korán (mint én), ne legyen mumus, hanem egy érdekes tantárgy, aminek van gyakorlati haszna és képességfejlesztő hatása.
11-es,nagyon tévedsz,én pl vért izzadtam bármilyen évszámmal,meg verselemzéssel,és nem nem tudja mindenki megtanulni.Én pl ami nem érdekelt,vagy nem volt logikus vagy számomra értelmetlen, nem tudtam megtanulni(pl hogy miért kell megtanulni a török uralmat,vagy bármilyen többszáz éves dolgot,ezeknek az én életemre milyen pozitív hatása lesz?).És pl a mai napig nem értem,mi értelme a verselemzésnek.Mi a f@nak kell valamit elemezni,amit csak érezni,átérezni,élvezni kell.
A iskolában értelmes, az életben fontos dolgokat kellene tanulni, pl pénzgazdálkodást,időgazdálkodást, tanulásmódszertant,elsősegélyt, főzést, kommunikációt,biztonságos net/eszközhasználatot,tiszteletet, illemet,önálló gondolkodást, problémamegoldó képességet,vállalkozási ismereteket,stb.
Csak az aktuális bármikori hatalomnak nem érdeke, hogy önálló gondolkodású, kreatív emberek jöjjenek ki az iskolákból, mert azok nem fognak krumpliért szavazni,és nem fognak gyárban robotolni minimálbérért.Hanem önállóak lesz, mernek vállalkozni, változtatni, ki merik és ki is tudják engedni a hangjukat akaratukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!