Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülőként Ön támogatná, hogy...

Szülőként Ön támogatná, hogy a diákoknak az érettségin ne legyen kötelező tantárgy a matematika, hanem választani lehessen?

Figyelt kérdés
tegnap 17:57
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
75%

10es vagyok

Szerintem ez hülyeség, hogy irodalmat történelmet mindenki meg tudja tanulni. Van akinek rettenetesen megy a magolás, viszont a logikai gondolkodása meg nagyon jó. Pont emiatt a matek megy neki a többit amit meg tanulni/magolni kell az meg nem.

Sokkal könnyebben ment a kémia, matek, fizika mint a történelem meg az irodalom. Értem, hogy a legtöbb gyereknek/embernek a matematika nehezebb, mint a többi, de csak azért mert nehéz valami még nem kell eltörölni.

Az életben is akadnak nehézségek amikket meg kell birkózni az illetőnek. A kudarcélmény és annak kezelése is szükséges a felnőtté váláshoz.

Ha mindent eltörlünk vagy kiveszünk, ami nehézséget okoz akkor mi marad majd?

Amúgy matek kell szerintem az alap életben. Többet kellett használnom, mint egy verselemzést vagy hogy mikor volt az xy háború.

tegnap 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
77%
Nekem sose ment a matek. Nagyon távol áll tőlem. Volt, hogy a kettesért is szenvedtem. Az érettségi mégis lazán 4-es lett.
tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim válasza:
78%
18-as vagyok. Pont, hogy ezekhez segít a matek. A logika, problémamegoldás stb. Ezt a részt fejleszti, hogy egy összetett problémát megért, részekre bont, megold, visszaellenőriz. Ha a matek csak választható, emiatt nem fektetnek bele energiát, akkor pont, hogy az logikai fejlesztés gyengül. A matematikai szabályok, törvényszerűségek megértéséhez annak a logikáját kell megérteni (szerintem sokszor itt csúszik meg az oktatás, erre nem fektetnek akkora hangsúlyt), amit aztán tud használni a megoldáshoz, közben fejlődnek területek az agyban, ami máskor még hasznos lesz. De még egy egyszerű banki kölcsön megértéséhez is kell matematikai tudás, mert aki nem látja át, hogyan lesz az x kölcsönből y adósság, vagy miért nem vonzó az elsőre annak tűnő ajánlat azt behúzzák a csőbe 🤷🏼‍♀️. Mert nem tud utána számolni, nem érti a logikáját, nem látja meg a számok mögötti összefüggést, azt, hogy ami elsőre kedvezőnek tűnik lehet, hogy rosszabb, mint a ránézésre kedvezőtlenebb, de fixebb. Ha a matematika mellé tennének be középiskolában pénzügyi ismereteket, vagy a matekórán lennének olyan feladatok, ami ezen a sémán vezeti át (nem a "dinnyéket" számolná, hanem a kamatlábat), akkor látnák a gyakorlati hasznát.
tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
73%

Ez nekem olyan, mint a jogsit szerezni úgy, hogy pl nem tud hátrafelé tolatva leparkolni egy vizsga erejéig sem...

Mert majd mindig megoldja előre, ha már önállóan vezethet.

Halál béna voltam matekból, világ életemben, de nagyobb részben az én hibám. Sosem mertem kérdezni, ha nem értettem valamit, a gyakorlást meg többnyire ellógtam, mert hát úgysem értem.

tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
72%
17es kommentedre, wnnyi erővel te meg ne csodálkozz, ha megöregszel, nem lesznek mondjuk gyógyszerek, gépek, a bankok is rosszul fognak működni, mert a tömeges idiotizmus annyira buta népet eredményez, hogy az összes fontos dolog működésképtelen lesz. Az általános és a középiskolai matek még a könnyű része. Aki azt minimum egy kettessel nem tudja végigvinni, az nem átlag ember, hanem buta.
tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
7%
Kivennem a kötelező tárgyak közül, igen. Aki azt mondja, hogy az irodalmat, torit nem tudja megtanulni, az lusta, ennyi. Aki meg a matekot nem érti (ég és föld!), az egyszerűen más beállítottságú
tegnap 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
86%
36, azt a kettős mércét 🤣 látom logikai szinten a béka segge alatt vagy
tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
0%
36os vagyok, még annyit, hogy erős hármast írtam érettségin matekból, úgy, hogy világ életemben leszrtam, mert nem érdekelt, kicsit se tettem oda magam, hogy jobban sikerüljön. Szóval igen, aki "hülye" a matekhoz, minimum kettesre az is megírja, de tényleg, minek eroltetjuk, hogy lehúzza az érettségi átlagát a többségnek, akik hülyék hozzá? Akik amúgy nem hülyék, csak ehhez :D választható kellene, hogy legyen, annak, akinek szüksége is van rá. Ne gyertek azzal, hogy milyen sokat kell használni az életben, mert amire szükség van belőle, az max az általános iskolai tananyag, de az érettségin nem az köszön vissza.
tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
55%
37: neki is jól jött volna a matek 😁
tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
68%
Inkább lusta legyen, mint hülye.
tegnap 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!