Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok mikor fognak már...

A tanárok mikor fognak már eljutni addig az igazságig, hogy felismerjék: gimnáziumi szinten meg kellene szüntetni a kötelező matematika oktatást, és választható tantárgyá kellene tenni?

Figyelt kérdés

Az emberek többségét egyáltalán nem érekli a matematika. Nem is értik, és nincs is szükségük rá.

A matematikából - gimnáziumi szinten - rétegtantárgyat kellene csinálni. Tehát, hogy választható legyen, és csak egy réteg tanulja, akik fizikusnak, matematikusnak tanulnak.


Itt vagyok például én, akinek már így a tanév elején megkeseríti az életét ez a tantárgy. Nem szeretem. Én arra hajtanék, hogy más tantárgyakból - amiket HASZNÁLOK MAJD AZ ÉLETBEN - kiváló érettségit tegyek.

Erre rám kényszerítik ezt az ostoba matematikát, aminek a gyakorlásával egy rakás idő el fog menni, és nem fogom tudni azokat a tantárgyakat úgy begyakorolni/megtanulni, amire VALÓBAN szükségem lenne (pl. angol nyelv)


És amiért dühös vagyok:


Mivel a matematika tanulása rengeteg időm elveszi, így el kell vetnem azt a tervemet, hogy a tanév végére autodidakta szinten eljutok valameddig a japán nyelvben...

Azt az időt, amit a japánra szánnék erre az átkozott matematikára kell szánnom.

Ezt a tantágyat a Sátán emlőjéből szopták ki, csak hátráltat!


tegnap 18:21
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Amit japánból tudok, azt is magamtól tanultam meg.

Egyedül jutottam el addig, hogy egyszerűbb szövegeket tudjak írni/olvasni.

ma 01:31
 22/22 anonim ***** válasza:

Gondolkodás, logikai készség, kombinációs képesség, agyi kreativitás.


Intelligens diák nem ledobni alarja a feladatot, hanem minél többet tudni.


Minden tárgy összefügg egymással.

ma 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!