Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok mikor fognak már...

A tanárok mikor fognak már eljutni addig az igazságig, hogy felismerjék: gimnáziumi szinten meg kellene szüntetni a kötelező matematika oktatást, és választható tantárgyá kellene tenni?

Figyelt kérdés

Az emberek többségét egyáltalán nem érekli a matematika. Nem is értik, és nincs is szükségük rá.

A matematikából - gimnáziumi szinten - rétegtantárgyat kellene csinálni. Tehát, hogy választható legyen, és csak egy réteg tanulja, akik fizikusnak, matematikusnak tanulnak.


Itt vagyok például én, akinek már így a tanév elején megkeseríti az életét ez a tantárgy. Nem szeretem. Én arra hajtanék, hogy más tantárgyakból - amiket HASZNÁLOK MAJD AZ ÉLETBEN - kiváló érettségit tegyek.

Erre rám kényszerítik ezt az ostoba matematikát, aminek a gyakorlásával egy rakás idő el fog menni, és nem fogom tudni azokat a tantárgyakat úgy begyakorolni/megtanulni, amire VALÓBAN szükségem lenne (pl. angol nyelv)


És amiért dühös vagyok:


Mivel a matematika tanulása rengeteg időm elveszi, így el kell vetnem azt a tervemet, hogy a tanév végére autodidakta szinten eljutok valameddig a japán nyelvben...

Azt az időt, amit a japánra szánnék erre az átkozott matematikára kell szánnom.

Ezt a tantágyat a Sátán emlőjéből szopták ki, csak hátráltat!


tegnap 18:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy otromba, és indulatos kifejezésekért...


De szomorú vagyok!

tegnap 18:27
 2/19 anonim ***** válasza:
A középiskolai matekban semmi megtanulhatatlan nincs. De egyébként igazat adok neked, mondom ezt úgy, hogy nekem mindig jól ment a matek.
tegnap 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Most látom a tananyagban, hogy jönnek az exponenciális függvények.

Rá sem merek nézni.

Majd holnap. Addig erőt gyűjtök.

tegnap 18:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, majd akkor, amikor a gimnáziumi irodalom és történelem is választható lesz...
tegnap 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Igy is a béka segge alatt van az oktatás szinvonala, meg az emberek műveltségi szintje (ékes példája vagy te is ennek), ez csak olaj lenne a tűzre.
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Művelt ember vagyok, de a természettudományok nem az erősségem. Bármennyire is szeretem pl. a biológiát, és bármennyire is érdekesnek tartom a fizikát kell fogadnom a korlátaimat, ezért nem megyek egyetemre. Ha valahogy be is kerülnék, csak lejáratnám magam ott.


Ellenben jó eszem van a történelemhez, értek a művészetekhez, filozófiához, pszichológiához, és érdekelnek a nyelvek.

tegnap 18:47
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"A tanárok mikor fognak már eljutni addig az igazságig, hogy felismerjék: gimnáziumi szinten meg kellene szüntetni a kötelező matematika oktatást, és választható tantárgyá kellene tenni?"

-ezt nem a tanárok döntik el


"Az emberek többségét egyáltalán nem érekli a matematika."

-mert nem figyelnek se órán, se otthon nem tanulnak.

"Nem is értik,"

-mert nem tesznek bele semmi energiát

"és nincs is szükségük rá."

-de van. egyetemen a képzések 90%-án kell, más jól kereső szakmákhoz kell, max annak nem kell aki gyárban áll egész nap a szalag mellett


"A matematikából - gimnáziumi szinten - rétegtantárgyat kellene csinálni. Tehát, hogy választható legyen, és csak egy réteg tanulja, akik fizikusnak, matematikusnak tanulnak."

-lol



"Itt vagyok például én, akinek már így a tanév elején megkeseríti az életét ez a tantárgy. Nem szeretem. Én arra hajtanék, hogy más tantárgyakból - amiket HASZNÁLOK MAJD AZ ÉLETBEN - kiváló érettségit tegyek."

-akkor szerezz felmentést.


"Erre rám kényszerítik ezt az ostoba matematikát, aminek a gyakorlásával egy rakás idő el fog menni, és nem fogom tudni azokat a tantárgyakat úgy begyakorolni/megtanulni, amire VALÓBAN szükségem lenne (pl. angol nyelv)"

-na és milyen karrierhez kell az angol aminél 0 matek tudással akarsz dolgozni? Londonban mosogatni?



"És amiért dühös vagyok:"

-magadra legyél az mert tanulás helyett a neten hisztizel



"Mivel a matematika tanulása rengeteg időm elveszi, így el kell vetnem azt a tervemet, hogy a tanév végére autodidakta szinten eljutok valameddig a japán nyelvben..."

-1, nem visz el rengeteg időt

-2, nem tudom elképzelni hogy nincs heti pár órád japánul tanulni. ez csak kifogás


"Azt az időt, amit a japánra szánnék erre az átkozott matematikára kell szánnom."

-túl fogod élni


"Ezt a tantágyat a Sátán emlőjéből szopták ki, csak hátráltat!"

-matek nélkül a kora középkorban lennénk még mindig.


Fizess elő matekingre, szánd rá azt a heti 2-3 órát és menni fog ha tényleg azzal foglalkozol. ha valaki tud olvasni az a kettest össze tudja kaparni érettségin. Amúgy meg középiskolában senki se olyan elfoglalt hogy ne legyen pár órája a hobbijára naponta (mi most a japán tanulás). ez most olyan mint amikor a dagadt embernek mindig van valami kifogása hogy épp miért nem fogy le.

tegnap 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A matematika középiskolai tanulásának nem az az elsődleges célja, hogy a matematika későbbi művelésére felkészítse a tanulókat, hanem az, hogy logikusan gondolkodni (analizálni és szintetizálni és e kettőt harmonikusan összehangolni) tanítson. Ezért kötelező tárgy a középiskolákban mindenütt a világon.


Ha belegondolsz, az okfejtésed mentén az összes középiskolai tárgyat fakultatívvá kellene tenni, hiszen vannak, akiknek az idegen nyelvek, vagy a szépirodalom értő olvasása, stb. nem megy. Egy mérnökjelölt ugyanezzel az erővel mondhatná, hogy a történelem tanulása elveszi az időt a matematikától és a fizikától.

tegnap 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A matematika az egytlen tantáegy, amely a diákokban pszichológiai zavart idezett elő:


[link]

tegnap 19:04
 10/19 A kérdező kommentje:
*tantárgy
tegnap 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!