Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok mikor fognak már...

A tanárok mikor fognak már eljutni addig az igazságig, hogy felismerjék: gimnáziumi szinten meg kellene szüntetni a kötelező matematika oktatást, és választható tantárgyá kellene tenni?

Figyelt kérdés

Az emberek többségét egyáltalán nem érekli a matematika. Nem is értik, és nincs is szükségük rá.

A matematikából - gimnáziumi szinten - rétegtantárgyat kellene csinálni. Tehát, hogy választható legyen, és csak egy réteg tanulja, akik fizikusnak, matematikusnak tanulnak.


Itt vagyok például én, akinek már így a tanév elején megkeseríti az életét ez a tantárgy. Nem szeretem. Én arra hajtanék, hogy más tantárgyakból - amiket HASZNÁLOK MAJD AZ ÉLETBEN - kiváló érettségit tegyek.

Erre rám kényszerítik ezt az ostoba matematikát, aminek a gyakorlásával egy rakás idő el fog menni, és nem fogom tudni azokat a tantárgyakat úgy begyakorolni/megtanulni, amire VALÓBAN szükségem lenne (pl. angol nyelv)


És amiért dühös vagyok:


Mivel a matematika tanulása rengeteg időm elveszi, így el kell vetnem azt a tervemet, hogy a tanév végére autodidakta szinten eljutok valameddig a japán nyelvben...

Azt az időt, amit a japánra szánnék erre az átkozott matematikára kell szánnom.

Ezt a tantágyat a Sátán emlőjéből szopták ki, csak hátráltat!


tegnap 18:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló:


Nem hiszem, hogy a matematika tanulás megtanítja az embert logikusan gondolkodni. Tudok mutatni neked olyan embert, aki kifejezetten ostobán viselkedett, jó matekos létére, és én húztam ki a bajból.


Ha a logikus gondolkodást fejeszteni akarják, akkor a sakkot kellene oktatni.

A sakk szórakoztató játék, emellett hasonlít az életre: stratégiákat kell használni, a döntéseidnek következménye van, stb.


Nem is értem, hogy miért nem sakkot oktatnak matek helyett.

tegnap 19:08
 12/22 anonim ***** válasza:
az itteni hiszti helyett inkább ülj le matekozni, jobban jársz vele és nem is égeted magad tovább.
tegnap 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"de van. egyetemen a képzések 90%-án kell, más jól kereső szakmákhoz kell, max annak nem kell aki gyárban áll egész nap a szalag mellett"


Ha kiemelkedő vagy valamiben, akkor jól fogsz keresni.

Valószínűleg Yuval Noah Harari is jól keres történészként, a könyveit még magyarul is kiadták, YouTube csatornáján 681 000 ember van feliratkozva.

Tulajdonképpen egy sztár lett a pasi.

tegnap 19:15
 14/22 A kérdező kommentje:
12-es: igazad lehet.
tegnap 19:15
 15/22 anonim ***** válasza:
#12-nek igaza van: a hőzöngés nem változtat semmin, még akkor sem, ha találsz olyanokat, akik egyetértenek veled. Tetszik vagy nem tetszik, jönnek neked azok az exponenciális függvények, éppúgy, mint ahogy jönnek az Ady-versek annak, akinek semmi érzéke az irodalomhoz. Ez van. Később felnőttként egy munkahelyen is sok békát kell majd lenyelned. A világ soha nem fog teljesen a kedved szerint működni.
tegnap 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Fogadtass a szüleiddel magadnak egy matektanárt, aki személyesen neked magyaráz.
tegnap 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Arra kellene rajönnetek, hogy ezeknek ah ismereteknek a megtanulása a komplex gondolkodást segíti. (Nemcsak matekból).
tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanárok döntik el, hogy milyen tantárgyakat és milyen tananyagot tanítanak neked. Ez ügyben az oktatáspolitikusokat és Pintér Sándort kell keresned.


Matematikában az exponenciális és a logaritmus témakör az amit a kamatos kamatnál hasznosíthatsz az életben. A hitelfelvétel pedig éppen az ami a mindennapi életünk része.


Ha nem megy a matek, akkor nem az a megoldás, hogy a tantárgyat megszünteted. Mondj egy olyan országot ahol fakultatív a matematikaoktatás a gimnáziumban!

tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Neked egy jó tanárra lenne szükséged, aki visszamegy veled oda, ahol elvesztetted a fonalat, majd ott felveszitek, és attól kezdve mindent elmagyaráz, amíg meg nem érted és átveszitek. A gimnázium célja az, hogy felkészítsen az egyetemre, ehhez pedig szükség van a matematikára is. Ezért nem lesz belőle soha olyan tanügyi reform, ami az összes gimnáziumi tárgyat választhatóvá teszi. Az élet nem kívánságműsor.
tegnap 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nincs szükségem a gimnázium segítségére ahhoz, hogy az egyetemre felkészüljek.

Mindent, amit tudok, magamtól tanultam, az iskolai képzés kb. 20%-át teszi ki a tudásomnak csak.


Ha nem kellene a matematikára időt szánnom, akkor autodidakta módon is fel tudnék készülni a magyar, történelem és angol érettségire.

ma 01:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!