Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem értem a...

Mit tegyek, ha nem értem a matek feladatot?

Figyelt kérdés
Elég gyakran van ilyen, pl. házikkal. Az órai anyagot tök jól megértem, a könnyebb feladatokat el is tudom végezni, de amint olyan feladathoz érek, ami egy kicsit más, vagy logikázni kéne, leblokkol az agyam. Apukám nem tud segíteni, mert ő sem érti. Persze, itt most jöhetne, hogy akkor magyarázza el más, de azért jó lenne ha magamtól is rá tudnék jönni, mert a dogáknál senki nem fog mellettem állni.

szept. 10. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a megoldással, és ha nem sikerül, akkor tett fel ide. Azt is írd le, hogy mire jutottál.
szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytárs? Mindig akad, aki érti.

Néha régebbi anyagrész tudása is kell a nehezebb feladathoz, vagy egy kis bátorság, lazaság, hogy próbálkozz.

szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Használd a ChatGPT-t...
szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző két válaszoló tanácsai is jók.


Ezen túlmenően esetleg próbáld az általad órán megértett feladatok megoldását utólag elemezni. A teljes feladatot milyen alfeladatokra lehet lebontani? Mik voltak az egyes lépések, és mi közöttük a kapcsolat? Mi a gondolatmenet lényege, vázlata a saját szavaiddal megfogalmazva, még a konkrét matematika alkalmazása nélkül? Te hogyan magyaráznád el a megoldást valakinek, aki nem érti?


Esetleg az órán megértett feladatok alapján próbálj más, hasonló feladatokat kitalálni magadnak az eredeti feladat egy kis módosításával (első lépésként ugyanaz a feladat más számokkal, következő lépésként egy apró bonyolítással). Vagy pl. egy számodra érthető és megoldható szöveges feladat esetén találj ki egy teljesen másik történetet, amelynek pontosan ugyanaz a matematikai logikája. Ezt követően próbáld ezt picit megváltoztatni, akár bonyolítani is. A végén azon kapod majd magad, hogy egy teljesen másik szöveges feladatot oldasz meg úgy, hogy érted is, hogy miért úgy kell megoldani, ahogy.


Sajnos ez plusz meló, az igaz, de mivel te sokakkal ellentétben nem vagy lusta, akik belenyugodnak abba, hogy kevesebb érzékük van a matematikához, jó eséllyel sikerrel jársz majd.

szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!