Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szükségem lenne...

Nagyon nagy szükségem lenne egy jó ötletre. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szóval csütörtökön elaludtam(rosszul állítottam be az órát)és nem tudtam iskolába menni.

Orvoshoz nem mehettem aznap mert körjáraton volt és utólag nem ad igazolást:(

Valahogy szereznem kell egyet,hogy ne rúgjanak ki a suliból(Az Osztályfőnök nem valami megértő)

Az ellenőrzőbe kellene.Valaki nem tud esetleg valami trükköt,hogy "csinálhatnék egy pecsétet"

Itt olyan ötletes válaszok születnek,hátha erre is akad:)

Előre köszönöm!


2010. okt. 30. 12:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
67%
Ja egyébként még1 tipp, ha "körjáraton" van a háziorvosod. Menj a pszichiátriára, oda nem kell beutaló, és csak annyit kell mondanod, hogy sok családi zűröd van, és levert vagy, nem tudsz figyelni, stb. Lehet, még segít is , ha dumálsz egy klinikai pszichóval, és igazolják a hiányzásodat is.
2010. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
34%

30 igazolatlan után sem rúghatnak ki. Ezzel csak riogatják a tanárok a diákokat. És egyébként a szülő is igazolhatja a mulasztást. Korlátlanul. A tanárnak nincs mérlegelési jogköre, hogy az orvos, rendőr, vagy szülő igazolását elfogadja-e. Ha az igazolás hiteles, köteles elfogadni. Azért hangoztatják, hogy csak 3 napot igazolhat a szülő, hogy a kölykök ne fűzzék be a szüleiket, hogy mindent igazoljanak nekik.


Menj el a sulid könyvtárába, és olvasd el a szervezeti működészi szabályzatot (SZMSZ-t).

2010. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
52%
Egyre zavarosabb: ha nagykorú vagy, akkor nem a szülő igazol, hanem te magad. A hamisított igazolással viszont garantáltan kivágnak az iskolából és még bűntetőeljárás alá is vonnak! Nem hülyék a tanárok, észreveszik!
2010. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
66%

nem nagykorú, csak már nem tanköteles. 16 éves korig tart a tankötelezettség, eddig a korig a szülők kötelesek iskolába járatni a gyereküket, de 18 éves koráig felelősek érte.


itt is az van, hogy a tanköteles gyerek lógásáért a gondviselők (szülők) felelnek, ő ellenük indul szabálysértési eljárás.

2010. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tájékozatlan vagy, 64%-os! A tankötelezettség 18 év (sőt pár hónappal több is lehet), 30 igazolatlan után a nem tanköteles tanulói jogviszonya megszűnik és a szülői igazolások számát az iskola szabályozza, de ez sehol nem lehet korlátlan, ugyanis az iskolába, ha nem vagy magántanuló, be kell járni. Ilyen alapon nem fordulhatna elő, hogy a cigánygyerekek lógnak az iskolából és 50 igazolatlan óra miatt megvonják tőlük a családi pótlékot. Olvasd el te is azt az SZMSZ-t, amire hivatkozol, garantáltan korlátozva van benne a szülői igazolások száma.
2010. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

a családi pótlék megvonása nem az SZMSZ-ben van.

Ezt törvény szabályozza. Azért javasoltam az SZMSZ áttanulmányozását, mert abban ez le van írva, az meg egy teljesen más tészta, hogy a tanárok mivel ijesztgetik a tanulókat.

2010. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Egyébként abban igazad van, hogy 18 év, mert ez az első olyan év, amikor gyakorlatilag azok, akik csak 16 éves korukig lennének tankötelezettek, már betöltötték a 18. életévüket, tehát nincs érzelme ezen vitázni.


De ennek akkor is csak annyi relevanciája van, hogy igazolatlan hiányzás miatt szabálysértési eljárás indítható a szülők ellen. (azt meg hagyjuk, hogy a tankötelezettség elöbb is véget érhet, ha érettségit, vagy szaképesítést szeez a tanuló)

2010. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy a cs.p megvonása az szmsz-ben van? Nem. Minek cáfolsz olyat, amit senki nem állít? Viszont kizártnak tartom, hogy létezzen olyan iskola, amelyik nem korlátozza a szülői igazolások számát. Ha tudsz ilyet, nevezd meg, minden iskolának rajta vannak a honlapján az iskola dokumentumai, meg tudom nézni.
2010. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Jajj ne vitázzatok.Az biztos,hogy anyámnak nem lesz belőle gond mert már bőven nem vagyok tanköteles:)
2010. okt. 30. 22:00
 40/41 A kérdező kommentje:

Sőt!Már csp.-t sem kapok

Ugyhogy ilyen szempontból lényegtelen.

2010. okt. 30. 22:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!